252 punkty. Poznańska judoczka wciąż w grze o kwalifikację olimpijską

Autor: | Zdjęcie: Akademia Judo Poznań

252 punkty. Poznańska judoczka wciąż w grze o kwalifikację olimpijską - Zdjęcie główne

Eliza Wróblewska odnotowała awans w rankingu olimpijskim | foto Akademia Judo Poznań

JudoEliza Wróblewska z PGE Akademii Judo Poznań zajęła 5. miejsce w Grand Prix Chorwacji. Medalu nie zdobyła, ale wzbogaciła się o 252 punktu w rankingu olimpijskim. To ważne, bo jest coraz bliżej miejsc, które zagwarantują przepustkę do igrzysk w Paryżu.

Podczas zawodów w Zagrzebiu Eliza Wróblewska pokonały 3 rywalki i ostatecznie uplasowała się tuż za podium, co zdarzyło się pierwszy raz w historii klubu.
Najbardziej cieszą punkty wywalczone do rankingu olimpijskiego, z którego aktualnie (w kategori do 70 kilogramów) kwalifikacje ma 26 pierwszych miejsc, po odliczeniu już reprezentantek Francji i tzw. kwalifikacji kontynentalnych. Eliza Wróblewska ma 737 punktów, co plasuja ja na pozycji 33. Tak więc jest realna szansa na dogonienie rywalek w kolejnych turniejach.

Grand Prix w Zagrzebiu to dla mnie pierwszy start, z którego punkty w stu procentach zaliczane były do rankingu olimpijskiego. W drugim roku kwalifikacji wszyscy zaczynają odczuwać, że czas do najbliższych Igrzysk Olimpijskich się kurczy. Start, choć niechętnie, muszę zaliczyć do udanych: pięć mocnych pojedynków, cenne 252 punkty do rankingu zostały zdobyte... jednak mimo wszystko 5. miejsce boli. Rada na dziś nie jest ode mnie, a od Trenera Giorgio: zawsze pamiętaj, że niezła czy dobra walka to ta, którą wygrywasz, żadna inna. Choćby nie wiadomo jak źle Ci szło, możesz sprawić, że dany pojedynek trafi do bilansu tych udanych i oczywiście odwrotnie

- skomentowała Eliza Wróblewska.

Następny start także będzie walką o rankingowe punkty. To zaplanowany na 23 września turniej Grand Slam w Baku.