reklama

Taekwondziści AZS-u AWF-u Poznań w blasku fleszy. Wiele wyróżnień podczas klubowej gali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kamiński/AZS AWF Poznań

Taekwondziści AZS-u AWF-u Poznań w blasku fleszy. Wiele wyróżnień podczas klubowej gali - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
44
zdjęć

foto Tomasz Kamiński/AZS AWF Poznań

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Taekwondo olimpijskie To był wyjątkowy wieczór dla sekcji taekwondo olimpijskiego AZS AWF Poznań. Zawodnicy, trenerzy, rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej klubowej gali, która była podsumowaniem 2023 roku. Roku bardzo udanego, obfitującego w sukcesy międzynarodowe, medale mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych oraz w ten nagłośniejszy, czyli tytuł Sędzia Roku 2023 dla Agnieszki Scheffler.
reklama

Poniedziałkowy wieczór w Concordii Design należał do sekcji taekwondo olimpijskiego AZS AWF Poznań. Chociaż istnieje dopiero od dwóch lat, to szybko stała się wiodącą w klubie, obfitującą w sukcesy zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów.

Jak ten czas szybko leci. Ledwo co witałem Was w strukturach naszego klubu, a już minęły dwa lata. Gratuluję wszystkim systematyczności w treningach i sukcesów. Dziękuję trenerom i rodzicom, którzy bardzo angażują się w wasz sportowy rozwój

- mówił do zgromadzonych Jarosław Janowski, prezes Klubu Sportowego AZS AWF Poznań. I dodał:

W 2023 roku zajęliśmy drugie miejsce w Polsce w Systemie Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży, a sekcja teakwodno olimpijskiego znacznie przyczyniła się do tego wyniku. To efekt prężnej działaności Łukasza Schefflera i jego całego zespołu oraz dobrych warunków, które udało nam się wspólnie stworzyć w sali AWF.

Trenerzy sekcji treningi prowadzą jednak nie tylko na AWF-ie, ale także w kilku zamiejscowych lokalizacjach. Łącznie trenuje w nich już ponad 300 osób. Podczas Gali wyróżniono tych, którzy w minionym roku osiągnęli największe sukcesy. Byli w tym gronie także zawodnicy startujący w kategorii seniorów: Dagmara Haremza, Weronika Przybysz, Krystian Haremza, Adrian Wojtkowiak, Mikołaj Szaferski, czy Anita Kamińska. Ta ostatnia jest jeszcze juniorką, ale już czterokrotnie stanęła na podium seniorskiego Pucharu Świata. 

To był zdecydowanie najlepszy rok w mojej karierze. Ten nowy będzie jeszcze trudniejszy, bo oprócz celów sportowych mam też inne. Zdaję maturę więc będzie to spore wyzwanie, aby wszystko pogodzić. Ale jestem pełna optymizmu

- powiedziała Anita Kamińska.

Autorką największego sukcesu w 2023 roku była trenerka, a jednocześnie sędzia międzynarodowy Agnieszka Scheffler, która została wybrana Sędzią Roku 2023. 

Cieszę się, że mamy taką klubową galę. Rok temu, jak byłam nominowana to na świtową galę nie mogłam pojechać i wtedy spontanicznie narodził się pomysł, by zorganizować takie spotkanie dla naszej sekcji. I to jest wspaniałe, gdy takie małe rzeczy okazują się wielkie

- powiedziała Agnieszka Scheffler.

 

Pełna lista wyróżnionych zawodników:

Żerkowski Adam, Osajda Leon, Błaszyk Zofia, Chmielewska Sara, Drożdżyński Nikodem, Karalus Szymon, Malicki Tymon, Michalik Livia, Mielcarek Lena, Okpuruka Grace, Jaszczak Gustaw, Purandare Jan, Jóźwiak Marcel, Stróżykiewicz Gabriel, Eryk Malicki, Śramska Katarzyna, Mielcarek Nadia, Strzemkowska Barbara, Szpruta Oliwia, Szymczak Matylda, Kaszkowiak Lena, Janczak Aleksy, Banaś Nina, Kamińska Anita, Banaszak Oksana, Przybysz Weronika, Siejak Celestyna, Haremza Krystian, Haremza Dagmara, Wojtkowiak Adrian, Szaferski Mikołaj, Grześińska Iga

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama