Udany weekend poznańskiego waterpolo. Dwa dobre mecze i trzy punkty

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski

Udany weekend poznańskiego waterpolo. Dwa dobre mecze i trzy punkty - Zdjęcie główne

Po dwóch spotkaniach drużyna Waterpolo Poznań ma na koncie trzy punkty i jest trzecia w tabeli Ekstraklasy. | foto Wojciech Nowakowski

Piłka wodna Za nami pierwszy weekend Ekstraklasy piłki wodnej w wykonaniu Waterpolo Poznań. W rozegranych na Termach Maltańskich spotkaniach poznaniacy zdobyli trzy punkty.

Poznaniacy rozpoczęli sezon od meczu z Arkonią Szczecin - drużyny, do której po pięciu latach powrócił Michał Diakonów, który w sezonie 2019/2020 bronił barw zespołu ze stolicy Wielkopolski. Grając znów na swojej podstawowej pozycji, między słupkami, został najlepszym zawodnikiem szczeńskiej drużyny w meczu pierwszej kolejki z Nekera AZS-em Uniwersytet Warszawski, przegranym ostatecznie 8:12. W meczu na Termach Maltańskich również dobrze się spisywał, mając niemały wpływ na to, że przez długi czas wynik spotkania oscylował wokół remisu. Końcówka należała jednak do szczecinian - po nieuznaniu gola Tomasza Różyckiego na niespełna 2,5 minuty przed końcową syreną, Arkonię na prowadzenie wyprowadził Jakub Szczęsny, który minutę później przypieczętował wynik spotkanie, pokonując Pawła Handze z rzutu karnego.

Michał Diakonów wybronił im ten mecz. Mieliśmy problem z rzuceniem bramki, a akcji mieliśmy mnóstwo. Michał jest bramkarzem wybitnym, swego czasu najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej i niemieckiej, był profesjonalnym zawodnikiem i robi autentyczną różnicę. Ostatnie sezony grał w polu, bo mu się bramka znudziła, a w tym sezonie stanął znowu między słupkami i zagrał super. My przez to mieliśmy słabszą skuteczność, bo nie mogliśmy go przerzucić

- powiedział po meczu trener i prezes Waterpolo Poznań, Tomasz Różycki.

W niedzielę poznaniacy odrabiali zaległości z pierwszej rundy, mierząc się z ŁSTW Politechniką Łódzką. Początek meczu był dość wyrównany, jednak jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które rosło w oczach na początku drugiej kwarty. Po zmianie stron boiska obraz meczu nie uległ zmianie – poznaniacy przeważali i stopniowo budowali bilans bramkowy w ligowej tabeli. Wygrana 19:9 pozwoliła im po dwóch meczach ligowych plasować się na medalowej pozycji.

Jesteśmy zadowoleni z wyniku, zwłaszcza że nie od samego początku było to takie oczywiste, że uda się tak odskoczyć. Dopiero od drugiej kwarty, kiedy udało się tych kilka bramek zdobyć, kontrolowaliśmy przebieg spotkania do samego końca. Zawsze mocną stroną naszej drużyny jest mocna obrona. Rzadko się zdarza, że wpuszczamy więcej niż dziesięć bramek w meczu i dzisiaj też udało się to zachować. A po prostu trzeba więcej rzucić

- skomentował najlepszy strzelec poznańskiej drużyny, Bartłomiej Kowalewski, autor 10 trafień w ten weekend, które dają mu prowadzenie w kalsyfikacji strzelców Ekstraligi.

Dobry weekend dla poznańskiego waterpolo: olbrzymi turniej splash-ball na 300 dzieci, dwa dobre spotkania, trzy punkty, bardzo się cieszymy.

Waterpolo Poznań - Arkonia Waterpolo Szczecin 9:11 (2:1, 3:4, 2:2, 2:4)

Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Adam Oleksów - Bartłomiej Kowalewski (5), Rafał Bocheński, Nazar Tumilowicz, Rafał Brzeski, Michał Machniewski, Tomasz Różycki (2), Kacper Ślusarczyk, Jan Oleksów, Maciej Kozera (2), Eryk Naumowicz, Filip Borek
Arkonia Waterpolo Szczecin: Michał Diakonów – Konrad Czarczyński, Paweł Broniecki, Jakub Szczęsny (4), Jakub Banaszek, Bartosz Zieliński (1), Antoni Jarmolkowic (1), Mateusz Turowski, Patryk Pasuk (4), Karol Walkowiak (1), Daniel Sochacki, Szymon Pajor

Waterpolo Poznań – ŁSTW Politechnika Łódzka 19:9 (4:2, 5:1, 5:3, 5:3)

Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Adam Oleksów - Bartłomiej Kowalewski (5), Rafał Bocheński (1), Nazar Tumilowicz (1), Igor Piecuch (2), Michał Machniewski (2), Tomasz Różycki (2), Kacper Ślusarczyk, Jan Oleksów (3), Maciej Kozera (2), Eryk Naumowicz, Filip Borek (1)
ŁSTW Politechnika Łódzka: Jan Szabłowski, Marcel Sylwestrowicz – Jan Kielan, Kacper Zdziech, Domink Garbolewski, Marek Wasiński (1), Stefan Nacuk (4), Dominik Sielski (2), Bartłomiej Troczyński (2), Dmyto Hupalovskij, Marcin Opas, Rafał Mamot