Autor: | Zdjęcie: WTA

Pierwszy set z problemami, ale potem koncertowa gra. Zobacz wygraną Magdy Linette. WIDEO - Zdjęcie główne

Magda Linette jest najwyżej rozstawiona w turnieju WTA w Guangzhou | foto WTA

Tenis Magda Linette wróciła na zwycięską ścieżkę. Po dwóch porażkach z rzędu Polka wygrała w pierwszej rundzie w chińskim Guangzhou. Choć musiała gonić wynik, ostatecznie pokonała w trzech setach Brytyjkę Jodie Burrage. Poznanianka jest w tym turnieju rozstawiona z numerem jeden.

Początek meczu nie był dobry. W pierwszym secie Linette na start dała się przełamać i choć później odpowiedziała wygranym gemem serwisowym rywalki, to musiała uznać jej wyższość w tie-breaku i przegrała zdobywając zaledwie trzy punkty.

W drugim secie zobaczylismy inne oblicze tenisitki AZS-u Poznań. Dobry serwis, uważna gra z głębi kortu i realizacja planu. Co Jodie Burrage próbowała zaskoczyć poznaniankę, to ta natychmiast odpowiadała, albo returnem, albo zagraniem wzdłuż lini. Linette błyskawicznie rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść, zwyciężąjąc 6:0.

Decydujący set zaczął się od przełamania na korzyść Linette, która także w kolejnych gemach kontrolowała grę. Nasza tenisistka wygrała ostatecznie 6:2 i cały mecz w trzech partiach, dzięki czemu przełamała swoją nie najlepszą passę na twardych kortach.

W drugiej rundzie turnieju polska tenisistka (najwyżej rozstawiona w turnieju w Guangzhou) zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Daria Saville – Anna-Lena Friedsam.