reklama

Hipodrom Wola z nowym zarządcą. Początek przebudowy obiektu jeszcze w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wizualizacja/Grupa MTP

Hipodrom Wola z nowym zarządcą. Początek przebudowy obiektu jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

hipodrom Wola w Poznaniu ma sie stać jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeżdzieckich w Europie | foto wizualizacja/Grupa MTP

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Jeździectwo Ponad dwa lata projektowania i prac nad strategią rozwoju, czas na realizację planów i pierwsze prace modernizacyjne. Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w Poznaniu, od poniedziałku, 18 września będzie już oficjalnie zarządzane przez Grupę MTP, a to oznacza początek zmian. W ciągu pięciu lat obiekt ma się stać jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Europie.
reklama

Decyzję o włączeniu Spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w struktury Grupy MTP, Rada Miasta Poznania podjęła pod koniec czerwca 2023 roku, o czym informowaliśmy na łamach sportowy-poznan.pl. W poniedziałek, 18 września, zostanie podpisany akt notarialny, na mocy którego Międzynarodowe Targi Poznańskie oficjalnie będa już zarządcą tego terenu. Trzy tygodnie później mają się rozpocząć prace moderniernizacyjne. Pierwszym etapem będzie remont hal, w których znajdują się ujeżdżalnie.

A miała być pływalnia...

Duża hala ujeżdżeniowa na Woli została wybudowana na początku lat 90-tych i miała być ... basenem. Pływalnia nigdy jednak w tym miejscu nie została otwarta. Od wielu lat budynki (bo później dobudowano mniejszą halę) służą jako ujeżdżalnie, miejsca do treningów oraz do halowych zawodów jeździeckich. Po wielu latach hale doczekają się gruntownego remontu. Pochłonie on 5,5 miliona złotych, z czego 2 275 800 tysięcy złotych to dotacja z ministerialnego programu Sportowa Polska. 

Będzie to gruntowny remont. Wymienione zostaną podłoże i cała infratsruktura tak, aby już na początku przyszłego roku hala była na najwyższym poziomie i mogła służyć zarówno sportowi, jak i rekreacji

- zapowiedział Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Tak krótka przerwa w funkcjonowaniu hali cieszy Hieronima Cichego, prezesa Hipodromu Wola, ponieważ jej obłożenie jest bardzo duże.

Codzienne życie toczy się tutaj od wczesnych godzin porannych, nawet do godz. 23.00. Przy stu koniach. które tu stacjonują oraz tych, które dojeżdżają tylko na treningi, zajętość obiektu jest maksymalna

- powiedział Hiernim Cichy, który prezesem Hipodromu jest już ponad 9 lat. Teraz prawdopodbnie odejdzie na emeryturę i nie będzie aplikował na stanowisko prezesa nowo powstałej spółki. 

Ośrodek na europejską skalę

Hale ujeżdżeniowe to jednak dopiero początek zmian. W przyszłym roku zostaną wybudowane dwa nowe parkury oraz trybuny, a w kolejncyh latach: tor do wyścigów konnych, hotel, ścieżki rowerowe i biegowe oraz tereny zielone dostępne dla mieszkańców Poznania. Co ciekawe, nie będzie już na Woli parkuru trawiastego, jednego z nielicznych w Europie.

To prawda, trawiasty parkur zostanie zastapiony dwoma kwarcowymi, najwyższej jakości. Następnie zostanie wyremontowana zabytkowa trybuna z 1908 roku oraz wybudowane nowe trybuny z zapleczem restauracyjnym i konferencyjnym. Wyburzony zostanie  także hotel, na miesjcu którego powstanie nowoczesny i funkcjonalny. Ma on służyć sportowcom, którzy będa przyjeżdżać tutaj na zawody, czy też kadrom narodowym, bo będzie to doskonałe miejsce na zgrupowania jeździeckich reprezentacji. W kolejnych latach chcemy też odbudować historyczny tor wyścigów konnych. Chcielibyśmy, aby tor miał wiele innych funkcji. W trakcie zimy mógłby być sztucznie naśnieżanym torem z narciarskimi trasami biegowymi. Widzieliśmy takie rozwiązania w Skandynawii i przymierzamy sie do takiego rozwiązania w Poznaniu

- zapowiedział Tomasz Kobierski.

Całość modernizacji Hipodromu Wola ma kosztować nawet 150 milionów złotych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama