Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Koncertowa gra w obronie, skuteczna w ataku. Enea Basket Poznań pokonała faworyta WIDEO - Zdjęcie główne

Takie obrazki kibice zgromadzeni w hali AWF-u chcieliby oglądać jak najczęściej | foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Koszykówka Mecz 3. kolejki Pekao S.A. 1. ligi koszykówki pomiędzy Eneą Basketem Poznań a Miastem Szkła Krosno dostarczył kibicom dużo emocji. Po słabym początku koszykarze Przemysława Szurka odrobili straty z nawiązką i pokonali zespół z Podkarpacia 78:68.

Dwa mecze i dwie porażki – tak do niedawna wyglądał bilans koszykarzy Enei Basketu Poznań na zapleczu Orlen Basket Ligi. Wyglądał, bo w dzisiejszym starciu z Miastem Szkła Krosno zespół z Wielkopolski wspiął się na wyżyny swoich możliwości i przełamał złą passę.

Po falstarcie w I kwarcie (0:9), podopieczni trenera Szurka stanęli na wysokości zadania i stopniowo realizowali przedmeczowe założenia. Do niepokonanego dotąd rywala zbliżyli się w połowie trzeciej kwarty, by na początku ostatniej odsłony spotkania objąć prowadzenie. W pewnym momencie przewaga wyniosła nawet 17 punktów (69:52), a pierwsze skrzypce w Enei grał Patryk Pułkotycki. Pozyskany latem zawodnik uzbierał 24 oczka, trafiając przy tym 5 z 9 prób za trzy. Koniec końców poznański basket mógł celebrować wygraną 78:68.

Enea Basket Poznań – Miasto Szkła Krosno 78:68 (12:18, 21:16, 25:12, 20:22)

Punktowali dla Enei: Pułkotycki 24, Fraś 15, Nowicki 13, Wieloch 12, Pabian 9, Kulis 3, Stankowski 2

Sprawdźcie, co na gorąco po spotkaniu powiedzieli przed naszą kamerą Jan Nowicki i Przemysław Szurek.