Pierwsza porażka MUKS-u. Minimalna przegrana z Wisłą

Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl

Pierwsza porażka MUKS-u. Minimalna przegrana z Wisłą - Zdjęcie główne

foto Elżbieta Skowron/sportowy-poznan.pl

Koszykówka Koszykarki MUKS-u Poznań doznały pierwszej porażki w sezonie. Wiceliderki grupy B pierwszej ligi, po bardzo zaciętym i ciekawym spotkaniu, uległy na własnym parkiecie Wiśle Orlen Południe Kraków. Poznanianki wyraźnie przegrały walkę pod tablicami i nie potrafiły zatrzymać doświadczonej Martyny Stasiuk, która zdobyła aż 35 punktów.

Początek należał do poznanianek, które nie dość, że grały zespołowo, to z dobrą skutecznością. Marta Dymała i Alicja Szloser umiejętnie prowadziły grę, ale rywalki były "blisko", głównie za sprawą Martyny Stasiuk, któa już w pierwszej kwarcie zdobyła 10 punktów. Od stanu 12:12 delikatną przewagę zbudowały koszykarki Wisły i wygrały pierwszą kwartę 25:20. W drugiej zespół MUKS-u ruszył do odrabiania strat i po celnych rzutach Wiktorii Piotrowskiej i Aleksandry Burzyńskiej na tablicy wyników był remis 35:35. Dzięki uważnej grze w obronie MUKS na przerwę schodził prowadząc 42:39.

W trzeciej kwarcie koszykarki Wisły znów uzyskały przewagę. Po kolejnych trafionych rzutach Pauliny Kuczyńskiej i Agnieszki Krzywoń osiągnęły najwyższą w meczu, ośmiopunktową przewagę (54:46), Nie był to jednak koniec emocji. Po skutecznych akcjach Aleksandry Burzyńskiej i dwóch trafieniach Kornelii Sobańskiej MUKS zmniejszył straty do czterech punktów.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od popisu Martyny Stasiuk. 34-latka zdobyła 12 punktów z rzędu, Wisła prowadziła wówczas 70:63. Tyle, że podopieczne Macieja Brodzińskiego cały czas walczyły i na 3 minuty przed końcem, po akcji najskuteczniejszej w poznańskim zespole Alicji Szloser przegrywały już tylko 72:73. Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych, które sterowane przez Stasiuk prowadzenia już nie oddały. Wygrały w Poznaniu 82:75.

Wkład całego zespołu jest olbrzymi, bo gdyby nie koleżanki to ja nie dostawałbym piłki. Na szczęście wszystkie dziewczyny dzisiaj się pokazały, wszystkie dorzuciły coś do wyniku i to jest najważniejsze

- mówiła MVP spotkania Martyna Stasiuk z Wisły Kraków.

Jej postawę chwalił trener poznanianek Maciej Brodziński:

Nie mieliśmy dzisiaj odpowiedzi na Martynę, zmienialismy krycie, kombinowaliśmy w obronie, zmienialiśmy ustawienie, ale to jest bardzo solidny gracz i zagrała kapitalne spotkanie. niestety z tak doświadczonym zespołem, jak przytrafia się choćby chwila dekoncentracji, to ten mecz ucieka.

Koszykarki MUKS-u Poznań nadal są wiceliderkami grupy B, w następnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią Basket Ostrów Wielkopolski.

MUKS Poznań - Wisła Orlen Południe Kraków 75:82

Punkty dla MUKS-u Poznań: Alicja Szloser 23, Marta Dymała 17, Wiktoria Piotrowska 13, Eliza Łakoma 8, Kornelia Sobańska 6, Aleksandra Burzyńska 4, Gabriela Antoniak 3, Zuzanna Winkel 1

Najwięcej dla Wisły: Martyna Stasiuk 35, Agnieszka Krzywoń 10