Autor: | Zdjęcie: Tomasz Szwajkowski

Środa pod koszem. Enea Basket lepsza od Wiary Lecha GALERIA + WIDEO - Zdjęcie główne
62

foto Tomasz Szwajkowski

Koszykówka W środę rozegrano 21. kolejkę spotkań drugiej ligi koszykarzy. Z poznańskim zespołów zwycięstwo odniosła tylko drużyna Enei II Basket, która nie bez problemów pokonała Wiarę Lecha. Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań uległa MKK Gniezno.

"Praca bije talent, wybiegali to" - mówił trener Wiary Lecha Tomasz Baszak po meczu z Eneą Basket. Żałował straconej szansy, bo przebieg spotkania pokazał, że szansa na pokonanie młodszego rywala była.

Oni trenują siedem razy w tygodniu, my spotykamy się na treningu dwa, czasami trzy razy. Trudno jest więc się mierzyć z takim zespołem. Było dobrze, ale mimo wszystko liczyłem na więcej. Wciąż kuleje skuteczność rzutów za trzy punkty i to z czystych pozycji. I to w kluczowych momentach dzisiaj stanęło nam na przeszkodzie

- mówił szkoleniowiec Wiary Lecha.

I trudno się z nim nie zgodzić. Jego zawodnicy trafili zaledwie 2 rzuty za trzy punkty z 14 oddanych. Koszykarze Enei Basketu mieli takich udanych prób 7, chociaż próbowali aż 29 razy. Od początku spotkania mieli jednak przewagę nad rywalem. Już w pierwszej kwarcie, po kolejnym celnym rzucie Iwo Baganca wynosiła ona 13 punktów. Zespół Cezarego Kurzawskiego grał zdecydowanie szybciej i do przerwy prowadził 43:35.

W trzeciej kwarcie Emil Rau i Juliusz Barański dali sygnał do ataku i koszykarze Wiary Lecha doprowadzili do remisu 48:48. Od tego momentu przewagę budowała Enea i chociaż długo ta przewaga wynosiła tylko kilka punktów, to młodzież dowiozła ją bezpiecznie do końcowej syreny. Enea wygrała 77:66.

Mieliśmy mały kryzys w ataku, brakowało wejść pod kosz, co nas trochę zatrzymało. W obronie było całkiem przyzwoicie, chociaż na pewno musimy jeszcze popracować nad strefą. Cieszymy się z wygranej i myślimy już o nastepnym meczu

- powiedział Aleks Najder, kapitan Enei Basketu II Poznań.

W innym spotkaniu grupy A drugiej ligi, AZS Pyra Szkoła Gortata Poznań przegrała w Gnieźnie z MKK 76:100. Z kolei 17. zwycięstwo w sezonie odniosła Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne pokonując we własnej hali PGE Spójnię II Stargrad 93:62.