reklama

Wings for Life World Run Poznań GALERIA - prawie 300 zdjęć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wings for Life World Run Poznań GALERIA - prawie 300 zdjęć - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
273
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Lekka atletyka Biegnąca w Poznaniu Dominika Stelmach drugi raz w historii zwyciężyła w biegu Wings for Life World Run. Meta, czyli samochód z Adamem Małyszem na pokładzie, dogonił 42-letnią biegaczkę z Łodzi na 55 kilometrze. Bieg odbył się jednocześnie w 192 krajach. Wzięło w nim udział ponad 200 tysięcy biegaczy. Dzięki opłatom startowym na badania Fundacji Wings for Life skupiającej się na odnalezieniu skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego zebrano 8,1 mln złotych.
reklama

Największy bieg na świecie ruszył punktualnie o 13:00 lokalnego czasu (11:00 UTC), zapisując się na kartach historii z kolejnym rekordem frekwencyjnym. Łącznie, 265 818 uczestników biegło, spacerowało i jechało na wózkach w tym samym czasie, w 192 krajach. Dzięki opłatom startowym, w sumie zebrano 8,1 mln na badania Fundacji Wings for Life skupiającej się na odnalezieniu skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Formuła Wings for Life World Run jest wyjątkowa, bo pozwala nam być jednością - z całym światem i z pełnosprawnymi sportowcami. Możemy rywalizować jak równy z równym, bez użalania się. Wszyscy mają równe szanse i wszyscy ukończą bieg, bo to meta ściga zawodników

– móił ambasador biegu, uczestniczący na wózku Jan Folga.


W Polsce, 11. edycja Wings for Life World Run odbyła się w 2 formułach i 27 oficjalnych lokalizacjach: o Bieg Flagowy niezmiennie wystartował w Poznaniu, gdzie lista startowa zapełniła się w 9 minut od otwarcia rejestracji. W 26 innych miastach Polski powstały grupowe Biegi z Aplikacją. Chętni, by biec dla tych, którzy nie mogą wystartowali także solo, w innych miejscach w kraju.

Po raz pierwszy w lokalnej historii Wings for Life World Run liczba uczestników Biegu z Aplikacją przewyższyła tę obecną na linii startu Biegu Flagowego w Poznaniu.
Łącznie, w obu formułach w całym kraju wystartowała rekordowa liczba ponad 20 tysięcy biegaczy i biegaczek. Fizycznie i wirtualnie ścigał ich Adam Małysz,
zasiadający w Samochodzie Pościgowym. Wśród „złapanych” przez Kapitana Wąsa byli m.in.: olimpijka Monika Pyrek (9,6 km), modelka Zuza Kołodziejczyk (12,6 km), profesjonalny dunker i aktualny Mistrz Świata Piotr Grabo Grabowski (8,8 km).

Wings for Life World Run w Poznaniu z globalną zwyciężczynią

Najdłużej uciekającą kobietą na świecie została powracająca do Poznania po 9 latach Dominika Stelmach (55,02 km). Lokalnym numerem 1 w kategorii mężczyzn został Dariusz Nożyński (63,22 km). Globalnie zwyciężył Japończyk Tomoya Watanabe (70,09 km).

To tutaj, zaraz po pierwszym zwycięstwie w Wings for Life World Run (w Poznaniu) zaczęła się moja przygoda z profesjonalnym bieganiem. Wróciłam do korzeni po 9 latach, żeby znów pobiec dla tych, którzy nie mogą, ale też dla wszystkich, którzy z różnych powodów przestali wierzyć w siebie. Uwierzcie, złe chwile mijają i nie dajcie sobie powiedzieć, że czegoś nie zrobicie, że to jest już na przykład dla was koniec kariery. Mam nadzieję, że dzisiaj udowodniłam, że wiek to tylko liczba i trzeba cały czas mierzyć wysoko, nie bać się realizować swoich celów. Powtórzenie globalnego zwycięstwa to coś niesamowitego, jestem przeszczęśliwa

– powiedziała zaraz po biegu Globalna Zwyciężczyni Dominika Stelmach.

Kolejna edycja Wings for Life World Run odbędzie się 4 maja 2025. Zapisy na Bieg z Aplikacją są już otwarte. Rejestracja na Biegi Flagowe zostanie uruchomiona w listopadzie.


Wyniki 11. edycji Wings for Life World Run w Polsce:

  • Najszybsza uczestniczka na wózku: Anna Płoszyńska (20,3 km)
  • Najszybszy uczestnik na wózku: Paweł Tęcza (29,8 km)
  • 1. kobieta, Globalna Zwyciężczyni: Dominika Stelmach (55,02 km)
  • 1. mężczyzna: Dariusz Nożyński (63,22 km)