Oceny zawodników po meczu Lech vs Cracovia
Wyjściowy skład:
Nic nie mógł poradzić przy dwóch pierwszych golach dla Cracovii. Partnerzy pozostawili go samemu sobie. W trakcie spotkanie naturalnie bronił strzały, które były w jego zasięgu, ale to nie wystarczyło, by uchronić Lecha przed porażką.
Przywiązany do lini bocznej boiska. Kompletnie nie kreował sytuacji swoim parterom i w większości akcji znajdował się zupełnie poza zasięgiem rozgrywających. Jego dryblingi nie tworzyły żadnego zagrożenia dla rywali, a jego wkład w atak sprowadzał się wyłącznie do dośrodkowań.
- Alex Douglas - 4 (zszedł w 45. minucie)
Szwed próbował wypchać swój zespół pod pole karne przeciwników, posyłając dalekie podania z linii obrony lub samodzielnie prowadzić piłkę. Bardziej niż na obowiązkach defensywnych koncentrował się na rozegraniu piłki i szukaniu okazji na ominięcie pressingu rywali. Jego wysiłki nie przynosiły jednak żadnej korzyści Lechowi.
Niejednoznaczny występ Chorwata. To po jego błędnym rozegraniu Lech stracił drugiego gola. Mimo wszystko, to on był w tym spotkaniu pierwszym rozgrywającym po stronie Kolejorza i jako stoper dyrygował grą swoich kolegów.
Jego błędy kosztowały Lecha
Poznań trzy gole. Najpierw zawiódł w rozegraniu piłki jako ostatni obrońca, a później dwa razy kompletnie stracił krycie przy swoim zawodniku. Nie sprawdzał się w żadnej fazie gry, a jego wkład w grę sprowadzał się jedynie do przeciągania akcji na skrzydło.
Jako jeden z niewielu nie bał się brać odpowiedzialności za rozegranie pod bramką przeciwników. Starał się tworzyć atakującym potrzebną przestrzeń i wychodzić do rozegrania. Był bliski zdobycia pierwszego gola w meczu dla Lecha.
Całkowicie zniknął w meczu, będąc pod ciągłym kryciem zawodników Cracovii. W fazie defensywnej w pressingu brakowało po jego stronie determinacji i agresji, która pomagałaby skuteczniej zażegnywać zagrożenia. W ataku podejmował złe wybory i ginął w gąszczu obrońców rywali.
- Gisli Thordarson - 3 (zszedł w 62. minucie)
W rozegraniu jedyne, co mógł zaoferować to zagrywanie piłek do jednego z trzech stoperów. Nie pchał w żaden sposób akcji do przodu, a zamiast tego zostawiał piłkę innym kolegom z drużyny. W trakcie kreowania akcji przez Lecha był całkowicie odcięty od podań.
Przez większość czasu biegał w środku pola, starając się stworzyć przestrzeń swoim kolegom z drużyny. Aktywnie próbował wystawić się do podania, ale ciągłe krycie rywali uniemożliwiało mu podjęcie jakiejkolwiek inicjatywy w ataku oprócz dośrodkowań. Mimo wszystko aktywnie pracował w każdej części boiska.
- Mikael Ishak - 5 (zszedł w 85. minucie)
Wyłączony z gry. Nie otrzymywał podań od swoich partnerów i nie miał nawet okazji, by poważniej zagrozić bramce Heinricha Ravasa. Mimo wszystko zdołał zdobyć dla Lecha jedynego gola w tym meczu z rzutu karnego.
- Leo Bengtsson - 3 (zszedł w 62. minucie)
Starał się jakkolwiek zaistnieć w meczu, czekając na długie piłki na dobieg. Miał niewiele okazji na to, by zaprezentować swoje umiejętności, ale mimo to starał się stwarzać zagrożenie w ataku dzięki swoim dośrodkowaniom i sprintom.
- Mateusz Skrzypczak - 3 (wszedł w 45. minucie)
Dobrze pracował w wysokim pressingu i doskakiwał wysoko do swoich rywali. Szybko zażegnywał zagrożenie i zapewniał spokój w defensywie radząc sobie pod naciskiem rywali.
- Filip Szymczak - 4 (wszedł w 62. minucie)
Kiedy otrzymywał piłkę starał się natychmiast oddawać strzał na bramkę rywali. Pokazywał bardzo dużo energii i woli walki szczególnie w grze bez piłki. Wywierał silną presję na rywalu, bardzo aktywnie udzielając się w każdej fazie gry.
- Bryan Fiabema - 2 (wszedł w 62. minucie)
Okazyjnie próbował dryblingów, które najcześciej kończyły się stratami piłki. Nie uderzał na bramkę, przegrywał pojedynki w powietrzu ze stoperami i nie dawał żadnego argumentu, który pozwalał pozytywnie oceniać jego umiejętności piłkarskie w tym meczu.
- Kornel Lisman - (wszedł w 85. minucie) grał zbyt krótko, żeby ocenić
Miłośnik piłki nożnej i fan koszykówki. Przygodę z dziennikarstwem zaczął w liceum od założenia podcastu „Calcio Polska”. Na studiach dołączył do redakcji sportowej Radia Meteor i do telewizji uniwersyteckiej Kurier Akademicki. Współtwórca programu „Echo Milanello” na YouTube, redaktor strony Acmilan.com.pl. W 2022 roku zdobył wyróżnienie w XVI edycji międzynarodowego konkursu FanFila w kategorii poezja.
Komentarze (0)