reklama

TPS Winogrady w końcu doczeka się lepszego boiska

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/TPS Winogrady

TPS Winogrady w końcu doczeka się lepszego boiska - Zdjęcie główne

TPS Winogrady w końcu znalazł środki na modernizację boiska. | foto Facebook/TPS Winogrady

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Starania trwały długo, ale wszystko wskazuje na to, że TPS Winogrady doczeka się nowej nawierzchni na klubowym boisku. Co ciekawe nie będzie to już murawa naturalna, ale ze sztuczną nawierzchnią. Powstaną także nowe trybuny.
reklama

Prezes TPS-u Winogrady, wicemistrz olimpijski z Barcelony Andrzej Juskowiak nie ma wątpliwości, że wymiana nawierzchni na głównej płycie obiektu na osiedlu Wichrowe Wzgórze jest konieczna.

To krok milowy w rozwoju klubu. Aby zachęcić dzieci i młodzież do trenowania, musimy dać im atrakcyjną ofertę. Przez wiele lat borykaliśmy się z wykorzystaniem tej murawy. Boiska z naturalną nawierzchnią w naszych warunkach atmosferycznych można używać przez ok. 4-5 miesięcy w roku. Później jest trudno. Szkoda tego czasu dla wszystkich, dlatego starałem się wcześniej o dofinansowanie z ministerstwa sportu

- przyznaje Juskowiak.

i te środki udało się wreszcie pozyskać. Część w wysokości 1 963 000 złotych przyznano w ramach ministerialnego programu Sportowa Polska, część klub otrzyma też ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Zmieni się nie tylko rodzaj nawierzchni, ale także wielkość pola gry. Do tej pory boisko było bowiem niewymiarowe. Przy okazji modernizacji ma zostać powiększone. Będą z nigo korzystały drużyny TPS-u seniorów i juniorów.

Obiekt TPS-u był w przeszłości przedmiotem wielu różnorodnych przedsięwzięć, których celem było zebranie choćby małych kwot na bieżące usprawnienia i modernizacje. W przeszłości, zbiórkę pieniędzy dla winogradzkiego klubu prowadzono w serwisie Zrzutka.pl, a wzmiankę o modernizacji boiska posiadały też niektóre oddolne projekty społeczne, zgłaszane do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Boisko leżące tuż przy XX Liceum Ogólnokształcącym i Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 to w istocie pełnoprawna, choć niedofinansowana arena sportowa. Niewielu wie, że to miejsce nosi swoje imię, a jest nim "Stadion Piłkarski im. Tadeusza Mariana Rogowskiego". Boisko nazwano od imienia założyciela TPS-u, który powołał klub do życia w 1965 roku.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama