Twierdza Morasko wciąż niezdobyta. Lech UAM pnie się w górę tabeli

Autor: | Zdjęcie: lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Twierdza Morasko wciąż niezdobyta. Lech UAM pnie się w górę tabeli - Zdjęcie główne

Zuzanna Sawicka zdobyła pierwszego gola w tym sezonie | foto lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Piłka nożna To był dobry tydzień dla piłkarek Lecha Poznań UAM. Najpierw PZPN potwierdził przyznanie poznaniankom walkowera za mecz z Wodzisławiem Śląskim, a w sobotnie przedpołudnie drużyna Alicji Zając wygrała z Hydrotruckiem/Sportową Czwórką Radom 2:0. To oznacza awans w tabeli Orlen 1. Ligi na piąte miejsce i tylko dwa punkty straty do liderującej Resovii. Na własnym boisku poznanianki wciąż są niepokonane.

Piłkarki Lecha Poznań UAM spodziewały się trudnego i wyrównanego spotkania, bo Sportowa Czwórka Radom to spadkowicz z Ekstraligi. W pierwszej połowie oba zespoły więcej uwagi poświęcały grze w defensywie i w miarę możliwości próbowały atakować. Przewagę miały Lechitki, które częściej były przy piłce i stworzyły więcej podbramkowych sytuacji. Gola jednak nie zdobyły, podobnie, jak piłkarki z Radomie.
Bliźniaczo wyglądała gra w drugiej połowie, przez co długo utrzymywał się bezbrakowy remis. Poznanianki blisko trafienia były w 68. minucie, kiedy świetnie w pole karne dośrodkowała Dominika Kubka, a piłkę do bramki próbowały skierować Julia Przybył oraz Matylda Kościelak. Czujna była jednak defensywa rywalek iskończyło się na rzucie rożnym.

Upragniony gol padł w 75. minucie. Przybył dośrodkowała piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę Zuzanny Sawickiej, która zdobyła swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Debiutanckie trafienie odnotowała też chwilę później Zofia Wojciechowska, która otrzymała świetną piłką od Kubki i oddała na tyle mocny strzał, że golkiperka gości nie miała szans na obronę.

Uważam, że to zasłużona wygrana. Ciężko dziewczyny pracowały na te gole, ale patrząc na przebieg całego spotkania, to byłyśmy zespołem lepszym. Cieszę się, że dobrze zagrały zmienniczki. To po ich akcji padła druga bramka

- powiedziała Alicja Zając.

Po pięciu kolejkach spotkań, piłkarki Lecha Poznań UAM zajmują w tabeli Orlen 1. Ligi piąte miejsce. Z bilansem 3-0-2 mają 9 punktów. Zaledwie o dwa więcej ma liderująca drużyna Resovii. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach na mecze kobiecych drużyn narodowych. Po niej Lechitki znów zagrają na własnym boisku. 30 września o godz. 12:00 podejmą drugiego z beniaminków pierwszej ligi, Ślęzę Wrocław.

Lech Poznań UAM - Hydrotruck/Sportowa Czwórka Radom 2:0 (0:0)

Bramki: Zuzanna Sawicka (75.), Zofia Wojciechowska (87.)