reklama

Warta Poznań otworzyła swoją Akademię. W Grodzisku Wielkopolskim...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wartapoznan.pl/Klaudia Berda

Warta Poznań otworzyła swoją Akademię. W Grodzisku Wielkopolskim... - Zdjęcie główne

roczyste przecięcie wstęgi w nowym ośrodku szkoleniowym Warty Poznań w Grodzisku Wielkopolskim | foto wartapoznan.pl/Klaudia Berda

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna 44 uczniów/piłkarzy rozpocznie od września naukę w nowym ośrodku szkoleniowym Warty Poznań. Uroczystego otwarcia Akademii dokonano na w Grodzisku Wielkopolskim, bo to tam młodzi Warciarze będą się uczyć i trenować. Akademia powstała przy współpracy z samorządem, który jest właścicielem obiektu. Za wyjątkiem części hotelowej, którą kupił Bartłomiej Farjaszewski, właściciel Warty Poznań.
reklama

Ośrodek szkoleniowy Warty Poznań w Grodzisku Wielkopolskim będzie funkcjonował w oparciu o należącą do samorządu bazę treningową, na którą składa się pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich, wśród nich jedno ze sztuczną nawierzchnią. Nowością jest uruchomiona w części hotelowej bursa, w której na co dzień mieszkają młodzi zawodnicy Zielonych. To obecnie 44 chłopców, grających w dwóch drużynach Centralnej Ligi Juniorów: do lat 15 i do lat 17. Docelowo z ośrodka będą też korzystali zawodnicy z zespołu do lat 19. Chłopcy będą uczęszczali do nowo otwartego Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań. Placówka mieści się w budynku SP nr 1 przy ul. Chopina, czyli po sąsiedzku ze stadionem. 

Głównym celem powstania tego ośrodka było usprawnienie systemu szkolenia, edukacji i stworzenie jeszcze lepszych warunków zawodnikom, którzy w niedługim czasie będą mieli szansę dołączyć do pierwszej drużyny seniorów. Teraz możemy pracować jeszcze efektywniej, bo chłopcy i trenerzy nie będą musieli tracili czasu na dojazdy na treningi czy do szkoły

 – podkreślił Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań.

Właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski dziękował władzom Grodziska Wielkopolskiego za owocną współpracę i odniósł się do przenosin kolejnego projektu Warty do tego miasta.

W Poznaniu mamy do wykonania swoją misję. Zawsze to podkreślałem, iż widzę Wartę Poznań nie tylko jako pierwszą drużynę piłkarską; jest w klubie miejsce dla młodzieży, dla piłki kobiecej, dla amp futbolu, blind footballu i innych inicjatyw, które pozwolą rozwijać społeczność Warty Poznań. Dziś cieszymy się z otwarcia ośrodka w Grodzisku i pragnę podziękować burmistrzowi tego miasta, panu Piotrowi Hojanowi, bo pokazujemy wspólnie, że klub sportowy może fajnie współpracować z samorządem.

Obecny na uroczystości Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, nawiązał do hasła "Warto Szkolić"

WartoSzkolić to jest to, o co chodzi w rozwoju każdego klubu. Chcę pogratulować wszystkim zaangażowanym w ten projekt i wierzę, że to początek czegoś ważnego, a Warta Poznań nadal będzie szła do przodu tak, jak idzie w ostatnich latach. Życzę Wam udanych treningów i cieszcie się z dobrych warunków, które macie tutaj zapewnione.

Po zakończeniu uroczystości swój mecz w Centralnej Lidze Juniorów rozegrał zespół do lat 15 Warty Poznań. Na głównej płycie grodziskiego stadionu „Zieloni” pokonali Pogoń Szczecin 7:2.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama