reklama

600 tysięcy złotych na remonty. Które kluby dostały i dlaczego sprawa hali AZS-u trafiła do prokuratury?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcia prywatne

600 tysięcy złotych na remonty. Które kluby dostały i dlaczego sprawa hali AZS-u trafiła do prokuratury? - Zdjęcie główne

foto zdjęcia prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polityka i finanse W tegorocznym budżecie Wydziału Sportu w puli przeznaczonej na Młodzieżowe Centra Sportu jest rekordowe 7,8 miliona złotych. Zdecydowana większość tej kwoty (7,2 mln) kluby przeznaczą na pracę z dziećmi, ale 600 tysięcy złotych zostanie wykorzystane na remonty. Takie dotacje otrzymało 9 poznańskich sekcji sportowych. Jedną z nich jest sekcja lekkiej atletyki AZS-u Poznań. Przy zagospodarowaniu tych pieniędzy nie będzie dylematu, bo sprawa stanu technicznego sali przy Pułaskiego trafiła do prokuratury.
reklama

Kwotę 600 tysięcy złotych, którą udało się wygospodarować w miejskim budżecie dla klubów prowadzących treningi w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu rozdzielono między dziewięć sekcji.

  • 150 000 zł - KS Warta Poznań kajakarstwo
  • 120 000 zł - AZS Poznań żeglarstwo 
  • 100 000 zł - AZS Poznań lekka atletyka
  • 100 000 zł - Jacht Klub Wielkopolski żeglarstwo
  •   55 000 zł - Klub Żeglarski Mewa
  •   25 000 zł - KS Sobieski zapasy
  •   20 000 zł - KW04 wioślarstwo
  •   20 000 zł - Żeglarski Międzyszkolny Klub Sportowy
  •   10 000 zł - Żeglarski Ludowy Klub Sportowy
 

Sekcja kajakowa Klubu Sportowego Warta Poznań pieniądze przeznaczy na pierwsze prace modernizacyjne na przystani nad rzeką Wartą, którą za 1% procent wartości dostała w użytkowanie od Miasta Poznań. W zamian oddała tereny przy Drodze Dębińskiej, co umożliwi ich przebudowę przez POSiR. 

Jacht Klub Wielkopolski też otrzymał wysoką dotację i też ma konkretne plany na jej zagospodarowanie. 

Przeprowadzimy remont termomodernizacyjny dachu hangaru, w którym znajdują się: nasza sala gimnastyczna, szatnie, prysznice, sauna oraz biura klubu

- tłumaczy Tomasz Figlerowicz, wiceprezes JKW. 

Na pracach modernizacyjnych z puli remontów w MCS-ach skorzystają także zawodnicy w Klubie Sportowym Sobieski Poznań.

Za pieniędze z tej puli odnowimy klubowe szatnie, prysznice oraz łaźnię. Już dawno nie były one odnawiane, a przecież nasi zawodnicy korzystają z nich codziennie

- wyjaśnia Antoni Obrycki, prezes Sobieskiego. 

220 tysięcy złotych otrzymał AZS Poznań. Przyznano je dwóm sekcjom, żeglarskiej (120) i lekkoatletycznej (100). Tej drugiej, remont pomoże z pewnością zamknąć sprawę, która najpierw trafiła do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a następnie do Prokuratury. Dokonano bowiem zgłoszenia na temat stanu technicznego sali przy ulicy Pułaskiego. PINB przeprowadził postępowanie wyjaśniające i kontrolę obiektu. Ponieważ AZS nie przedłożył w terminie wymaganych protokołów z kontroli okresowych sprawę skierowano do Prokuratury. W międzyczasie klubu uzupełnił jednak dokumentację i otrzymał nakaz pilnej naprawy rynien. Stwierdzono też, że zarówno budynek, jak i instalacje nadają się do użytkowania. 

Potwierdzam zainstniałą sytuację. Wszystko zostało już wyjaśnione. Dotację w ramach MCS-ów przeznaczymy właśnie na prace modernizacje w hali przy Pułaskiego

- powiedziała Emilia Ludwikowska, dyrektor OŚ AZS Poznań.  

Stara sala przy Pułaskiego, chociaż zyskała nowy tartan to wciąż znacznie odbiega standardem od ogólnie przyjętych. I nie chodzi tylko o to jak wygląda zewnątrz. Zawodnicy i trenerzy sygnalizują, że wewnątrz jest zimno. muszą jednak tam trenować, bo hali z tartanem nie ma ani w Poznaniu, ani w okolicach. A zapotrzebowanie na pomieszczenie do treningów zimą jest ogromne. Ta przy Pułaskiego nie służy jednak tylko lekkoatletom, ale także tenisistom, co też ogranicza do niej dostęp. M.in. dlatego sprinterzy AZS-u środowy trening przed halowymi Mistrzostwami Polski zrobili na ... stadionie na Golęcinie. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama