Przedstawiciele poznańskiego punktu już w trakcie planowania budowy nowego obiektu kładli ogromny nacisk, by przede wszystkim blisko tego stadionu powstał budynek klubowy. Miały się w nim znajdować szatnie, pomieszczenia gospodarcze, czy sale konferencyjne. Stworzenie takiego miejsca było jedną z fundamentalnych potrzeb Warty Poznań, ale i wymogiem PZPN-u, który mógł zadecydować o przyznaniu licencji na grę na nowym obiekcie w polskich ligach.
W czwartek 20 lutego klub oficjalnie poinformował na swojej stronie oraz social mediach, że wniosek o pozwolenie budowy takiego obiektu przy Drodze Dębińskiej został już złożony tydzień temu do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Jak informują przedstawiciele Warty Poznań, budynek ma na celu nie tylko spełnić żądania komisji PZPN-u, ale także stanowić zaplecze dla remontowanych obecnie boisk treningowych.
Jakie zmiany muszą zaistnieć przy Drodze Dębińskiej?
Klub zaprezentował szereg zmian, które należy wprowadzić, by budynek został sukcesywnie zbudowany. Przede wszystkim obiekt będzie musiał zostać przyłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej oraz kanalizacji deszczowej. Ponadto wprowadzona zostanie retencja wód opadowych poprzez budowę szczelnego zbiornika o pojemności 10 m³, co umożliwi ich wykorzystanie do podlewania zieleni. Dotychczasowe ogrodzenie zostanie rozebrane, a blisko obiektu powstanie tzw. mała architektura, na którą składać się będą chociażby stojaki na rowery. To tylko niektóre ze zmian przedstawione przez poznański klub.Celem będzie także utwardzenie terenu. Zbudowane zostaną chodniki, place i miejsca postojowe. Przewiduje się ich łącznie 26, w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami oraz 2 dla autobusów. Część znajdującej się obecnej insfrastruktury wokół stadionu również zostanie wykorzystana. Dojazd do obiektu pozostanie taki sam jak wcześniej, czyli za sprawą istniejącej drogi wewnętrznej. Co istotne zniszczeniu nie ulegnie także... okoliczna zieleń! Przy okazji budowy nowych obiektów przy Drodze Dębińskiej planowane jest nasadzenie drzew przy miejscach parkingowych. Nie przewiduje się żadnej wycinki roślin.
Czas Warty się kurczy
Złożenie pisma i wystosowanie wniosku o rozpoczęcie prac to w istocie ważny ruch przy potencjalnej inwestycji, jednak Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania decyzji wcale nie musi podjąć błyskawicznie. Zgodnie z prawem budowlanym urząd na podjęcie decyzji o budowie ma 65 dni od złożenia wniosku.W rozmowie z klubowymi mediami prezes Warty Poznań - Artur Meissner - ma nadzieję na to, że sprawa zostanie szybko rozpatrzona i uda się jak najszybciej rozpocząć budowę. W międzyczasie działacze Zielonych nie zamierzają osiadać na laurach, bowiem jak przekonuje prezes działacze dołożą starań, by zabezpieczyć pełne finansowanie inwestycji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.