Historia lubi się powtarzać. Mikst decydował. Punkt Badminton Hawel Academy

Autor: | Zdjęcie: archiwum sportowy-poznan.pl

Historia lubi się powtarzać. Mikst decydował. Punkt Badminton Hawel Academy - Zdjęcie główne

foto archiwum sportowy-poznan.pl

Badminton Zespół Badminton Hawel Academy Poznań wywalczył kolejny punkt w Lotto Ekstralidze. Można powiedzieć aż i tylko punkt. Z jednej strony, mierzył się z dużo wyżej notowaną drużyną Unii Bieruń, z drugiej - miał szansę to spotkanie wygrać. Podobnie, jak w poprzednim ligowym spotkaniu, o zwycięstwie decydował dopiero mikst, w którym po trzech setach wygrali rywale. Kolejne znakomite spotkanie rozegrał lider ekipy z Poznania, Rafał Hawel.

To było najciekawsze spotkanie 4. kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona. Chociaż mecz Unii Bieruń z Badminton Hawel Academy rozpoczął się od dwóch gładkich zwycięstw deblowych gospodarzy (Rafał Hawel i Maciej Kowalik przegrali z Jakubem Melaniukiem i Szymonem Stokfiszem, a Dominika Kwaśnik i Yelyzaveta Zharka uległy Annie Czuchrze i Joannie Podedwornej), to outsiderzy tegorocznych rozgrywek, czyli zespół z Poznania pokazał, że trzeba się z nim liczyć.

Dwie kolejne gry singlowe zakończyły się zwycięstwem Hawel Academy. Najpierw Szymon Szczypka ograł Maksymiliana Danielaka, a później Rafał Hawel w trzech setach pokonał Szymona Stokfisza. Pojedynek miał dziwny przebieg, bo w drugim secie doświadczony Hawel w starciu z mistrzem Polski młodzieżowców zdobył zaledwie dwa punkty. W decydującej partii odwrócił losy tego pojedynku i po ponad 40 minutach gry wygrał 15:12 zdobywając drugi punkt dla swojej drużyny. Był więc remis 2:2.

Chwilę później indywidualna mistrzyni Polski Joanna Podedworny pokonała Rużanę Cybulkę (też potrzebowała do tego trzech setów) i dała Unii prowadzenie. Ale w ostatniej grze singlowej Yelyzaveta Zharka bez większych problemów wygrała z Kingą Stokfisz i znów był remis (3:3). Poznaniacy kolejny więc raz doprowadzili do sytuacji, w której o końcowym triumfie decydował mikst.

W pierwszy secie miksta Maciej Kowalik i Dominika Kwaśnik przybliżyli Hawel Academy do pierwszego zwycięstwa w sezonie, bo wygrali do 12. W drugim, gładko jednak przegrali (do ośmiu), decydował więc trzeci set. Jakub Melaniuk i Anna Czuchra w kluczowych zagraniach byli szybsi i dokładniejsi, dzięki czemu dali Unii Bieruń kolejne zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Poznania kolejny raz musiała się zadowolić jednym punktem.

Drużyna Badminton Hawel Academy Poznań awansowała w tabeli na 9. miejsce, Unia Bieruń na trzecie. Kolejny mecz, 6 lutego poznaniacy zagrają u siebie, a rywalem będzie zespół KU AZS UM Łódź.

Unia Bieruń – Badminton Hawel Academy 4:3
Jakub Melaniuk/Szymon Stokfisz – Rafał Hawel/Maciej Kowalik 15-10, 15-10
Anna Czuchra/Joanna Podedworny – Dominika Kwaśnik/ Yelyzaveta Zharka 15-13, 15-12
Maksymilian Danielak – Michał Szczypka 12-15, 9-15
Szymon Stokfisz – Rafał Hawel 13-15, 15-2, 12-15
Joanna Podedworny – Rużana Cybulka 13-15, 15-4, 15-13
Kinga Stokfisz – Yelyzaveta Zharka 11-15, 10-15
Jakub Melaniuk/Anna Czuchra – Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik 12-15, 15-8, 15-12