reklama

Nagrody Powiatu Poznańskiego. Sportowcy, trenerzy, drużyny i nagroda specjalna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nagrody Powiatu Poznańskiego. Sportowcy, trenerzy, drużyny i nagroda specjalna - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
27
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Pozostałe Powiat poznański przyznał nagrody dla najlepszych sportowców, trenerów oraz drużyn w regionie. W gronie wyróznionych najwięcej było kajakarzy, kolarzy oraz przedstawicieli sportów walki. Za wybitne wyniki wyróżniono kolarza Jedynki Kórnik Patryka Rajkowskiego.
reklama

Powiat Poznański nagrody dla młodych zdolnych sportowców z regionu wręcza już od wileu lat. Pamięta także o tych, którzy tych młodych ludzi w duchu sportu wychowują, czyli o trenerach. W tym roku nagrody dla zawodników wręczono w czterech kategoriach wiekowych: młodzieżowca, juniora starszego, juniora młodszego oraz młodzika. 

Sport jest niezmiernie ważny. Przygotowuje do dorosłego życia, pozwala sobie radzić ze stresem, a także uczy pracy w zespole. Dlatego bardzo mnie cieszy, że w powiecie mamy tak uzdolnioną młodzież, która reprezentuje różne dyscypliny sportowe, zarówno te indywidualne, jak i drużynowe. Ich wyniki porażają. W gronie laureatów są przecież medaliści mistrzostw Polski, Europy, a nawet świata. Liczę, że część z nich za jakiś czas będzie reprezentować nasz kraj na igrzyskach olimpijskich

– powiedział podczas uroczystości wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

W najstarszej grupie wiekowej, czyli w gronie młodzieżowców nagrodę pierwszego stopnia otrzymał mieszkający w Czerwonaku Eryk Wilga, który indywidualnie zajął drugie miejsce na mistrzostwach świata. Kanadyjkarz Warty Poznań specjalizuje się w kajakarstwie długodystansowym. Z wodą wiele wspólnego ma również Jakub Woźniak, który trenuje wioślarstwo w KW04, dla którego miniony rok był wręcz wymarzony.

Który ze swoich licznych medali cenię sobie najbardziej? Ten z Płowdiw, z młodzieżowych mistrzostw świata, gdzie wspólnie z Konradem Domańskim zdobyliśmy srebrny medal w dwójce podwójnej

- przyznał Jakub Woźniak.

W nieco młodszej kategorii wiekowej, wśród juniorów starszych najwyżej oceniono osiągnięcia Krystian Kubicy. Kanadyjkarz Warty, podobnie jak jego starszy kolega Eryk Wilga, także największe sukcesy świętował na długich dystansach. Młodszy brat wspomnianego Eryka, Alex także trenuje w Warcie i także ma się czym pochwalić. Młody zawodnik z Czerwonaka zajął m.in. drugie miejsce na mistrzostwach świata juniorów w maratonie kajakowym. I to właśnie ten wynik zapewnił mu nagrodę powiatu poznańskiego w gronie juniorów młodszych.

W najmłodszej kategorii wiekowej, wśród młodzików nagrodę pierwszego stopnia otrzymała Ida Mójta uprawiająca boks tajski. Tak jak zwykle powiat poznański docenił również trenerów. W tym przypadku nagrodę główną otrzymał Dariusz Bresiński. Mieszkający w Luboniu szkoleniowiec poznańskiej Warty jest odpowiedzialny za osiągnięcia kanadyjkarzy tego klubu.

Nagrody Powiatu Poznańskiego dla trenerów

W gronie nagrodzonych byli utytułowani trenerzy, znani z owocnej pracy z młodzieżą. Dariusz Bresiński to współtwórca sukcesów całej grupy kanadyjkarzy Warty Poznań, Robert Taciak z kolei w Kórniku zbudował prawdziwą kolarską potęgę.

Czasami brakuje już sił, człowiek nie jest już takim wariatem jak kiedyś, ale ta praca cały czas pozostaje moją pasją. Ilu zawodników wychowałem? Trudno to obliczyć, ale było ich na pewno ponad trzystu. Wiem za to, ile medali zdobyli. Było ich dokładnie 640 i mówimy tylko o medalach wywalczonych na mistrzostwach Polski, mistrzostwach Europy lub świata

– stwierdził trener UKS-u Jedynki Kórnik.  

Nagroda specjalna

Jednym z wychowanków Roberta tTaciaka jest Patryk Rajkowski, którego postanowiono uhonorować za wybitne promowanie powiatu poznańskiego, bo robi to już od czternastu lat. 28-letni kolarz Jedynki w swoim dorobku ma m.in. srebrny medal mistrzostw Europy w Grenchen w 2023 roku. Od 2014 do 2023 roku zdobył w sumie dwanaście medali mistrzostw świata i Europy.

Najlepsze drużyny

Tradycyjnie nagrodzono także najlepsze drużyny. W tym roku nagrody otrzymały: wioślarki UKS-u Dwójki Kórnik, piłkarki ręczne Bukowsko-Dopiewskiego KPR, hokeistki na trawie UKS Swarka Swarzędz oraz karatecy Dynamic Poznań.

Lista lauretaów - nagrody Powiatu Poznańskiego 2024:
 
kategoria: MŁODZIEŻOWIEC
🥇 Eryk Wilga (kajakarstwo, Warta Poznań)
🥈 Jakub Woźniak (wioślarstwo, KW04 Poznań)
🥉 Wojciech Niedziela (karate, MUKS Dynamic Akademia Karate Poznań) 
 
kategoria: JUNIOR STARSZY
🥇 Krystian Kubica (kajakarstwo, Warta Poznań)
🥈 Wiktor Szala (paralekkoatletyka, SOSW dla dzieci Niewidomych w Owińskach
🥉 Marceli Krawiec (kajakarstwo, Warta Poznań)
 
kategoria: JUNIOR MŁODSZY
🥇 Alex Wilga (kajakarstwo, Warta Poznań)
🥈 Mikołaj Litoborski (pływanie, AZS Poznań) 
🥉 Franciszek Mumot (kolarstwo, UKS TFP Jedynka Kórnik) 
 
kategoria: MŁODZIK
🥇 Ida Mójta (boks tajski - muaythai, MIKO Muaythai Gym Swarzędz)
🥈 Ksawery Nowicki (kolarstwo, UKS TFP Jedynka Kórnik) 
🥉 Wojciech Grynia (zapasy, KS Sobieski Poznań) 
 
kategoria: DRUŻYNY
  • młodzik: UKS Dwójka Kórnik - wioślarstwo
  • junior młodszy: Bukowski-Dopiewski KPR - piłka ręczna
  • junior starszy: UKS SP5 Dwarek Swarzędz - hokej na trawie
  • młodzieżowiec: MUKS Dynamic Akademia karate Poznań - karate
 
kategoria: TRENER
  •  Dariusz Bresiński (kajakarstwo, Warta Poznań)
  • Robert Taciak (kolarstwo, UKS TFP Jedynka Kórnik) 
  • Marek Pawlaczyk  (karate, MUKS Dynamic Akademia Karate Poznań) 
 
WYRÓŻNIENIE:
Patryk Rajkowski  (kolarstwo, UKS TFP Jedynka Kórnik) 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama