Thriller na unihokejową inaugurację w Poznaniu. O wygranej zadecydowały karne

Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

Thriller na unihokejową inaugurację w Poznaniu. O wygranej zadecydowały karne - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

Pozostałe To był mecz, który mógł rozkochać kibiców w unihokeju. Pierwsze seniorskie spotkanie w tej dyscyplinie na poznańskiej ziemi miał wszystko, łącznie z dogrywką i serią rzutów karnych. Ostatecznie Regen Project Floorball Team Poznań musiał uznać wyższość rywali z Torunia.

Na dobrą sprawę jesteśmy trochę zaskoczeni, że aż tyle osób pojawiło się na naszym meczu. To dla nas wielki komplement

– podkreślał zawodnik ekipy z Poznania, Filip Łukaszewski.

Myślę, że to dobry prognostyk na kolejne spotkania. Niestety albo stety, zapewniliśmy dzisiaj kibicom pełne spektrum emocji. Mam nadzieję, że przyjdą po raz kolejny i następnym razem już ich nie zawiedziemy.

Licznie zgromadzona w Hali C na poznańskiej Chwiałce publiczność te emocje doświadczała już od pierwszego gwizdka, bo w trzeciej minucie gry goście po składnej akcji objęli prowadzenie. Nie speszyło to poznaniaków, którzy momentami prezentowali bardzo atrakcyjny dla oka unihokej, co zakończyło się przejęciem prowadzenia w 8 minucie. Torunianie potrzebowali jednak zaledwie pięciu sekund, by doprowadzić do remisu. Ostatecznie oba zespoły zdobyły w tej tercji jeszcze po jednej bramce i na przerwę schodziły przy wyniku 3:3.

Najgorsza w wykonaniu gospodarzy była druga część meczu. Po przerwie spowodowanej interwencją służb medycznych, które pomagały jednemu z kibiców, Floorball Team Poznań stracił trzy bramki, nie będąc w stanie znaleźć odpowiedzi.

-Przeciwnik grał bardzo mocno ciałem, my natomiast skupialiśmy się na bardziej technicznej grze. Widać jednak było, że ta gra ciałem procentowała i my też musieliśmy podostrzyć w końcówce meczu żeby dogonić przeciwnika

– zaznaczał trener gospodarzy, Igor Antończuk.

Zaowocowało to w ostatniej odsłonie czasu podstawowego, która należała do Poznaniaków. Z każdą minutą rosła ich przewaga, czego jednak początkowo nie byli w stanie udokumentować trafieniem. Zmieniło się to na siedem minut przed końcem, gdy do siatki trafił Mateusz Popiołkowski. Kolejne dwa gole dały zawodnikom Igora Antończuka remis po 60 minutach gry, a co za tym idzie, dogrywkę.

Troszeczkę zawiedliśmy w pierwszej połowie całego spotkania. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy je sobie kreować i mieliśmy naprawdę kilka solidnych okazji do wyjścia na prowadzenie. Jednak to my straciliśmy bramki i musieliśmy gonić wynik. Na dobrą sprawę dogrywka i karne to zawsze loteria, bo to gra nerwów

– podsumowywał mecz strzelec dwóch goli dla Regen Project Flootball Team Poznań, Filip Łukaszewski.

W niej to Regen Projcet Floorball Team Poznań przeważał, ale zabrakło kropki nad „i”. Bezbramkowa dodatkowa cześć meczu oznaczała serię rzutów karnych, w której lepsi okazali się przyjezdni. Tym samym po emocjonującym i zaciętym meczu poznaniacy mogli dopisać do tabeli tylko jeden punkt. Pomimo porażki pozostają oni na trzecim miejscu w 1. lidze. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Mateusz Popiołkowski z drużyny z Poznania i Adrian Popławski z zespołu z Torunia.

Następny mecz poznańscy unihokeiści rozegrają 26 listopada, gdy również u siebie zmierzą się z KS BIF Projekt Lokomotiv Czerwieńsk.

Regen Project Floorball Team Poznań – FOGO TLU Kala-Izolacje Toruń 6:7 po karnych (3:3, 0:3, 3:0)

Bramki: 7’ 14’ Filip Łukaszewski, 9’ Przemysław Ptaszyński 53’ Mateusz Popiołkowski, 56’ Damian Domański, 59’ Dawid Połomka – 3’, 40’ Łukasz Nowosielski, 9’ 19’ 35’ Adrian Popławski, 31’ Dawid Nowosielski