reklama

Jest przetarg na budowę hali. Kiedy powstanie i co z Akademią Judo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jest przetarg na budowę hali. Kiedy powstanie i co z Akademią Judo? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Sporty walki Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Jarochowskiego. To dobra wiadomość nie tylko dla uczniów szkoły, ale także dla Akademii Judo, która w nowo powstałym obiekcie ma mieć swoją nową siedzibę. Już niedługo opuści dotychczasową przy ul. Taborowej. Gdzie podzieje się do czasu oddania do użytku nowej hali?
reklama

Zadaniem dla wykonawcy będzie budowa obiektu o powierzchni całkowitej 2 tysiący metrów kwadratowych oraz zagospodarowanie terenu, czyli: budowa miejsc parkingowych, wiaty rowerowej, a także drogi pożarowej i ścieżek dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

Obiekt będzie podzielony na trzy części:

  • salę sportową wraz z zapleczem technicznym i gospodarczym. Główna sala będzie miała ok. tysiąca metrów kwadratowych
  • część biurowo-administracyjną z recepcją, węzłem sanitarnym i pokojem socjalnym
  • strefę szatni, uzupełnioną o pomieszczenia, takie jak: siłownia, sala fitness, czy sauna.
Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wejścia do budynku zaprojektowano jako bezprogowe i dostępne z poziomu terenu. 

Budowa nowej hali sportowej na terenie Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu to milowy krok w kierunku powstania Łazarskiego Centrum Sportu. Równolegle prowadzimy działania mające na celu stworzenia boisk do koszykówki 3x3, strefy Street workout, bieżni i boiska

- mówi Tomasz Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Jarochowskiego.

Projekt zakłada, że budynek będzie miał prostą formę - kolorystyką, detalem i kształtem nawiąże do sąsiedniej zabudowy, czyli sali sportowej oraz szkoły. Kompozycyjnie budynek ma składać się z dwóch przenikających się elementów, prostopadłościennego trzonu oraz łukowego zadaszenia podkreślającego sportowy charakter. 

Finansowanie z trzech źródeł

Miasto Poznań zabezpieczyło w budżecie na ten cel 6 milionów złotych, ale otrzymało też dofinansowania. Z budżetu państwa ( 2 450 000 złotych w ramach Programu Olimpia – programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich) oraz z budżetu województwa wielkopolskiego (2 miliony złotych w ramach pomocy finansowej w związku z uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr LXIII/1271/24).

To inwestycja, dzięki której poznańscy judocy zyskają nowoczesne i komfortowe warunki do rozwijania formy przed różnymi zawodami. Obecnie trenują przy ul. Taborowej, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa pływalni. W nowej hali przy ul. Jarochowskiego będzie miejsce na prowadzenie zajęć sportowych, a także okazjonalne występy dla uczniów szkoły i członków poznańskiej Akademii Judo

- mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Akademia Judo na MTP

Rozpoczęcie bydowy pływalni przy ul. Taborowej oznacza konieczność wyprowadzki Akademii Judo i przensiesienia się (do czasu powstania nowego obiektu przy Jarochowskiego) do hali nr 11 na Międzynarodwych Targach Poznańskich.

Mamy się wyprowadzić do końca czerwca, ale czekamy na podpisanie wszystkich umów. Po pierwsze na umowę na budowę pływalni przy Taborowej, po drugie na umowę z MTP, po trzecie na umowę, by zostać operatorem hali przy Jarochowskiego. Hala nr 11 jest już przystosowywana do naszych potrzeb, a umowa jest przygotowywana

- mówi nam Radosław Miśkiewicz, prezes Akademii Judo Poznań. 

Przewidywany termin otwarcia ofert nadesłanych w przetargu to 25 czerwca. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 270 dni na zakończenie wszystkich robót budowlanych (w tym zagospodarowanie terenu i wyposażenie), a 300 dni na zakończenie realizacji Przedmiotu Umowy, czyli oddanie obiektu do użytku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z terminarzem, otwarcia hali można spodziewać się więc w maju 2025 roku. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama