Autor: | Zdjęcie: WTA/Thailand Open

Najwyżej rozstawiona Magda Linette odpadła w 1. rundzie. Trzeci taki turniej z rzędu - Zdjęcie główne

foto WTA/Thailand Open

Tenis Po meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Thailand Open są dobra i zła wiadomość. Dobra to taka, że kontuzja Magdy Linette nie okazała się poważ, bo tenisistka AZS-u Poznań grała już bez opatrunku na udzie, zła wiadomość to porażka już w pierwszej rundzie. Niespodziewana, ponieważ poznanianka jest w Tajlandii rozstawiona z jedynką, a rywalka to 19-latka, która w tym roku nie wygrała jeszcze żadnego meczu.

Po tym, ajk Magda Linette z powodów zdrowotnych skreczowała w pierwszym meczu Australian Open z Caroline Woźniacki były obawy, czy nie będzie konieczna dłuższa pauza. Poznanianka zgłosiła jednak udział w Thailand Open i na kort wyszła nawet bez opatrunku na udzie. Schodziła z kortu jednak w kiepskim nastroju, bo przegrała z 19-laetnią Rosjanką Dianą Shnaider 4:6, 6:1, 1:6.

Magda Linette, która w ogłoszonym dzisiaj rankingu WTA jest na 56. miejscu, ma miłe wspomnienia z Hua Hin. W 2020 roku triumfowała w tym turnieju. Już po pierwszym meczu wiadomo, że sukcesu sprzed czterech lat nie powtórzy. Już w pierwszym secie poznanianka miała spore problemy z zajmującą 108. lokatę w rankinu Rosjanką. Kluczowy okazał się szósty gem, w którym Diana Shnaider obroniła cztery break pointy i doprowadziła do stanu 3:3. Kolejnego gema Magda Linette przegrała do zera. I chociaż wygrała jeszcze gema, to ostatecznie Rosjanka zwyciężyłe tę partię 6:4.

W drugim secie wróciła nadzieja na sukces, bo zobaczyliśmy tenisistkę AZS-u Poznań w zupełnie innej odsłonie. Linette świetnie serwowała i dobrze grała przy siatce, zaczęła od prowadzenia 3:0 i dopiero w czwartym gemie jej rywalka doszła do głosu, ale tylko na moment. Polka znów przełamała podanie Rosjanki i chwilę później wygrała punkt na 6:1.

W decydującym secie role się odwróciły. To Shnaider grała skutecznie, dyktowała warunki na korcie i pozwoliła Magdzie Linette na wygranie zaledwie jednego gema. 19-latka zwyciężyła 6:1 i w całym meczu 2:1. W 1/8 finału turnieju w Hua Hin zagra albo z Lanlaną Tararudee, albo z Paulą Badosą.