Porażka w singlu, porażka w deblu. Magda Linette już poza turniejem w Brisbane

Porażka w singlu, porażka w deblu. Magda Linette już poza turniejem w Brisbane - Zdjęcie główne

Tenis Magda Linette dość szybko zakończyła udział w turnieju WTA 500 Brisbane. Zarówno w singlu, jak i w deblu rozegrała po dwa spotkania. W walce o ćwierćfinał indywidualny tenisistka AZS-u Poznań przegrała z Darią Kasatkiną, a kilka godzin później odpadła także w grze podwójnej.

Mecz 1/8 finału z Darią Kasatkiną poznańska tenisiska zaczęła źle, bo od 0:4. Wtedy przełamała rywalkę i złapała wreszcie odpowiedni rytm. Po bardzo dobrym gemie na 2:4, kolejnego, przy własnym podaniu wygrywała do zera. Było widać jednak jej pewność na korcie. Przy stanie 3:5, chociaż musiała bronić piłkek setowych, to wygrywała kluczowe punkty i przełamała na 4:5. W kolejnym gemie rywalka znów miała podania na zakończenie tej części spotkania, ale przy drugiej próbie zawodniczka AZS-u Poznań posłała piłkę w aut i przegrała seta 4:6.

W drugim secie tylko początek był wyrównany. Potem na korcie dominowała już 18. w rankingu WTA Kasatkina. Zajmująca 22. pozycję poznanianka znów się "zacięła". Miała problemy z serwisem rywalki, a sama w tym elemencie straciła skuteczność. Rosjanka prowadziła 4:1 i 5:2, chociaż nie były to gemy jednostronne. W kluczowych momentach Polka nie potrafiła jednk skutecznie wykończyć akcji. I chociaż obroniła aż pięć piłek meczowych, to przy szóstej skapitulowała.

Magda Linette [22. WTA] - Daria Kasatkina [18. WTA] 4:6, 2:6

Debel dwie godziny po singlu

Niespełna dwie godziny później Magda Linette ponownie wyszła na kort. W ćwierćfinale debla, Polka i Amerykanka Bernarda Pera zmierzyły się z rozstawionymi z piątką Jeleną Ostapenko i Ludmiłą Kiczenok. Spotkanie trwało godzinę i w obu setach przewagę szybko zyskały rywalki. W pierwszym od stanu 3:2 Łotyszka i Ukrainka przy swoim podaniu straciły zaledwie 5 piłek zwyciężając 6:4, w drugim Polka i Amerykanka odrobiły straty i doprowadziły do remisu 4:4. Po chwili znów przegrały swoje podanie, a w ostatnim gemie przegrały do zera.

Magda Linette/Bernarda Pera - Jelena Ostapenko/Ludmiła Kiczenok 4:6, 4:6