Opublikowano:
Autor:

Tenisowy maraton w finale MMP. Zuzanna Kubacha: "Chyba potrzebna byłaby karetka" - Zdjęcie główne
9

TenisTakiego meczu na kortach AZS-u Poznań już dawno nie było. W finale singla kobiet Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 Zuzanna Kubach i Zuzanna Pawlikowska spędziły na korcie trzy godziny i 35 minut. Dla tej pierwszej, reprezentantki gospodarzy był to trzeci finał w tym turnieju.

Gdyby w tym trzecim secie był tie-break to chyba trzeba byłoby wezwać karetkę

- mówiła z uśmiechem Zuzanna Kubacha.

Tenisistka AZS-u Poznań była zadowolona, chociaż chwilę wcześniej zeszła z kortu pokonana. I był to jej trzeci przegrany finał na tych mistrzostwach.

Jestem zadowolona, bo nie sądziłam, że tak dobrze mi tutaj pójdzie. Wywalczyłam trzy srebrne medale, w deblu, mikście i teraz w singlu. Przegrałam, ale to był naprawdę dobry turniej i dobry mecz

- przyzmała młoda poznanianka.

Trudno się z nią nie zgodzić. Finalistki o każdy punkt walczyły do ostatnich sił. I to przez ponad trzy i pół godziny. Pierwszego seta Zuzanna Kubacha wygrała 7:5, w drugim lepsza była rozstawiona z dwójką Zuzanna Pawlikowska, zwyciężając 6:1. Trzecia partia też była długa i wyczerpująca, obie tenisitki momentami głęboko oddychały ze zmęczenia, grały w trzydziestostopniowym upale. Kubacha prowadziła już 5:3, ale potem na ostatni zryw zdecydowała się zawodniczka Górnika Bytom, która na finiszu popełniła mniej błędów. Kubacha ratowała się świetnymi skrótami, ale to Pawlikowska zachowała więcej sił i wygrała 7:5.

Zuzia była bardziej zmęczona ode mnie, ale i tak zagrała świetny mecz. Ja nie grałam dzisiaj "swojego" tenisa, ale wytrzymałam ten pojedynek mentalnie. Ciesze się. Zdobyłam mistrzowski tytuł w mikście i złoty w singlu, to moje pierwsze złoto

- zdradziła Zuzanna Pawlikowska.

W singlu mężczyzn też bez tytułu dla Poznania

W finale singla mężczyzn też zagrał tenisista z Poznania - Fryderyk Lechno-Wasiutyński z klubu fairPlayce. Za rywala miał Kacpra Szymkowiaka, z którym dzień wcześniej wywalczył młodzieżowe mistrzostwo Polski w deblu.

Otwarcie było w wykonaniu Wasiutyńskiego imponujące, bo pierwszego seta wygrał 6:1. W drugim jednak kompletnie stracił koncentrację i już na początku dał się rywalowi dwukrtonie przełamać. Szymkowiak poczuł, że mecz jest jeszcze do wygrania. Grał skuteczniej, lepiej w polu serwisowym i nie dawał się już tak zaskakiwać, jak w pierwszych gemach. Drugiego seta wygrał 6:2, w trzecim kontynuował swoją grę i też zwyciężył 6:2.

Znamy się z Fryckiem bardzo dobrze, dużo gramy przeciwko sobie i obok siebie. Początek w moim wykonaniu nie było dobry, bo walczyłem chyba sam ze sobą. Potem przyszło przełamanie i to utrzymałem do końca. Jestem bardzo zadowolony, bo to mój pierwszy tytuł mistrza Polski

- powiedział Kacper Szymkowiak, zawodnik UKS-u Sport Klub Wrocław.

Od drugiego seta grałam mocno spięty, Kacper to wykorzystał i tak się to wszystko skończyło

- podsumował Fryderyk Lechno-Wasiutyński.