Trzygodzinny i trzysetowy bój Magdy Linette z Victorią Azarenką

Autor: | Zdjęcie: wta tennis

Trzygodzinny i trzysetowy bój Magdy Linette z Victorią Azarenką - Zdjęcie główne

foto wta tennis

Tenis Magda Linette kolejny raz potwierdziła, że należy do światowej czołówki tenisistek. Poznanianka w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, w starciu z rozstawioną z numerem 24. Białorusinką Wiktorią Azarenką walczyła niemal przez trzy godziny. Broniła piłki setowe, ale ostatecznie po trzech setach zeszła z kortu pokonana.

Był to szósty pojedynek obu tenisistek w cyklu WTA i czwarte zwycięstwo Białorusinki. W pierwszej rundzie Azarenka miała wolny los, a Linette wyeliminowała Chinkę Zhu Lin. Dzisiaj obie zawodniczki nie zachwycały serwisem. W całym Azarenka miała 12 podwójnych błędów, Linette - siedem. W innych aspektach gry tenisistki prezentowały jednak znacznie wyższy poziom i długo prowadziły wyrównaną walkę. Zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. W pierwszym Azarenka triumfowała dopiero po tie-breaku, w drugim Linette po świetnej grze i poprawie serwisu wyrównała stan meczu na 1:1.

Problem z kciukiem

Po zakończeniu drugiego seta, czyli po ok. dwóch godzinach gry, Linette poprosiła o przerwę medyczną. Odczuwała ból dłoni w okolicach kciuka. Po kilku minutach zabiegów wróciła do gry, ale uraz cały czas ewidentnie powodował dyskomfort. To właśnie te problemy mogły spowodować, że w czwartym gemie decydującej partii, przy stanie 2:1 dla Azerenki, poznanianka popełniła aż trzy podwójne błędy serwisowe i została przełamana. Po chwili miała dwa break-pointy, ale Azarenka obroniła się i w końcu objęła prowadzenie 5:1.

W siódmym gemie była liderka światowego rankingu miała cztery piłki meczowe, a jednak skończyło się odrobieniem jednego przełamania przez Polkę i doprowadzeniem do stanu 5:3. Wtedy jednak Azarenka objęła prowadzenie 40:15, a Linette udało się obronić tylko jedną, piątą piłkę meczową. Kolejny punkt przegrała posyłając piłkę mocnym uderzeniem minimalnie w aut.