Co za mecz. Polki w strefie medalowej mistrzostw świata!

Autor: | Zdjęcie: Polski Hokej na Trawie/fb

Co za mecz. Polki w strefie medalowej mistrzostw świata! - Zdjęcie główne

foto Polski Hokej na Trawie/fb

Hokej na trawie Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w Hokeju Piątkowym. Dzisiaj o poranku czasu polskiego pokonała faworyzowany zespół Urugwaju, co oznacza, że zagra w strefie medalowej. Półfinał jeszcze dzisiaj.Turniej odbywa się w Omanie.

Polki zajęły w grupie C drugie miejsce i trafiły w ćwierćfinale na Urugwaj, który triumfował w grupie D. Rywalki nie przegrały dotąd meczu i miały imponujący bilans bramek, 27 zdobytych/3 stracone. Pokonały kolejno Nową Zelandię 6:1, Paragwaj 10:1 i Tajlandię 11:1.

Biało-czerwone zagrały rewelacyjne spotkanie. Jak bardzo są skoncentrowane i jak wierzą w pokonanie Urugwaju pokazały już w pierwszych minutach. Nie minęło ich pięć, a nasza reprezentacja prowadziła już 2:0, po dwóch trafieniach Amelii Katerli. W 10. minutej było już 3:0, Marię Batę pokonała kapitan reprezentacji Polski Marlena Rybacha. Rywalki odpowiedziały golem, ale jeszcze przed przerwą Julia Balcerzak podwyższyła na 4:1. Polki świetnie broniły, a jedną z bohaterek była Marta Kucharska, która  "zamurowała" bramkę.

W drugiej połowie zespół z Urugwaju ruszył do odrabiania strat i dwukrotnie trafił do polskiej bramki. Polki wytrzymały jednak presję i w 29. minucie Amelia Katerla strzelając swoją trzecią bramkę w spotkaniu "postawiła kropkę na i". Nasza reprezentacja wygrała 5:3.

Przed meczem powiedziałyśmy sobie jedno - RAZEM walczymy do samego końca o każdą piłkę i każdy centymetr na boisku. I tak też się stało, obroną wygrałyśmy ten mecz, Marta była fenomenalna w bramce, a dziewczyny z przodu dołożyły do tego piękne bramki i dzięki temu jesteśmy w najlepszej czwórce na świecie

- powiedziała Anna Gabara, bramkarka reprezentacji Polski.

Półfinał odbędzie się jeszcze dzisiaj, o godzinie 17:20 czasu polskiego. Rywalkami będą jedne z głównych faworytek Mistrzostw, Holanderki (w ćwierćfinale wygrały z Ukrainą 4:2).
Będzie więc okazja do rewanżu za ubiegłoroczny finał Mistrzostw Europy w hokeju 5-osobowym.

W polskiej reprezentacji gra Daria Skoraszewska z AZS-u Politechniki Poznańskiej.