Hokej Superliga: Warta na podium, druga porażka Grunwaldu

Autor: | Zdjęcie: WKS Grunwald FB

Hokej Superliga: Warta na podium, druga porażka Grunwaldu - Zdjęcie główne

Mecz mistrza z wicemistrzem Polski dostarczył wielu wrażeń | foto WKS Grunwald FB

Hokej na trawieNiezwykle ciekawie jest w rozgrywkach Hokej Superligi. W drugiej kolejce spotkań, z poznańskich drużyn, zwycięstwa odniosły zespoły Warty i AZS-u AWF-u, drugiej porażki doznał Grunwald Poznań. Wicemistrzowie Polski zajmują dopiero 7. miejsce w tabeli.

Zawodnicy i trenerzy Hokej Superligi zgodnie przed sezonem twierdzili, że będzie to ciekawy rok i nie będzie zdecydowanego faworyta. Pierwsze dwie kolejki spotkan to potwierdziły, a wyniki meczów trudno przewidzieć. Nawet o spotkaniu Siemianowiczanki z AZS-em AWF-em Poznań, wygranym przez Akademików 3:0 nie można napisać, że było jednostronne. Kibice czekali na gola aż do 50. minuty. Bartosz Majek wyprowadził poznańską drużynę na prowadzenie, dwie minuty póxniej na 2:0 podwyższył Patryk Pawlak, a w ostatniej minucie meczu, wynik ustalił Mateusz Wiśniewski.

W pozostałych meczach było więcej dramaturgii. W Toruniu, w starciu mistrza Polski, Pomorzanina, z wicemistrzem, Grunwaldem Poznań, ponownie lepsi okazali się torunianie. O wygraną musieli jednak walczyć do ostatniej minuty, chociaż to Wojskowi przez cały mecz "gonili" rywali. Pomorzanin dwukrtonie, po trafieniach Sebastiana Sellnera i Łukasza Kurniewicza wychodzili na prowadzenia, ale dwukrotnie stan spotkania wyrównywał Damian Jarzembowski. dwa gole MVP ubiegłego sezonu nie dały jednak zwycięstwa. W 50 minucie zwycięskie trafienie zaliczył Wojciech Rutkowski.

Ciekawie było też w derbach Poznania, w których Warta 3:1 pokonała AZS Politechnikę. Zieloni od początku meczu przeważali, grali uważniej w obronie i byli skuteczniejsi w ataku. Dodatkowym "smaczkiem" był braterski pojedynek Mikołaja i Karola Gumnych. Obaydwaj zdobyli gole dla swojej drużyny, ale to Mikołaj cieszył się z kompletu punktów.

Bardzo się cieszę z trzech punktów, bo myślę że AZS będzie naszym bezpośrednim rywalem w walce o medal. Zdobyłem gola w ważnym momencie, co na pewno trochę uspokoiło grę
- powiedział Mikołaj Gumny.

trener AZS-u Politechniki Poznańskiej, Dariusz Rachwalski nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Moi zawodnicy byli dzisiaj trochę "bezzębni" w ataku, a w obornie popełnili kilka prostych błędów. nie wiem, czy wynikało to ze zmęczenia, czy rozkojarzenia. Spowodowało to jednak szanse dla Warty, która dobrze je wykorzystała. Linia ataku to ich najmocniejsza strona i dzisja to dało im wygraną.
Liderem Hokej Superligi po dwóch kolejkach jest Pomorzanin Toruń, który pdobnie, jak Stella Gniezno ma komplet zwycięstw. trzecia jest Warta Poznań. Niespodziewania dopiero na 7. miejscu plasuje się poznański Grunwald.

- HKS Siemianowiczanka – KS AZS AWF Poznań 0:3

🏑Bartosz Majek🏑Patryk Pawlak🏑Mateusz Wiśniewski

- KS Warta Poznań – AZS Politechnika Poznańska 3:1

🏑 Szymon Cyprych 1:0🏑Mikołaj Gumny 2:0🏑Szymon Cyprych 3:0 🏑 Karol Gumny 3:1
- KS Pomorzanin Toruń – WKS Grunwald Poznań 3:2

🏑Sebastian Sellner 1:0🏑Damian Jarzembowski 1:1🏑Łukasz Kurniewicz 2:1🏑Damian Jarzembowski 2:2🏑Wojciech Rutkowski 3:

- LKS Rogowo – KS Stella Gniezno 1:2

🏑Marcin Lewartowski 0:1🏑Artur Nojgebauer 1:1🏑Maciej Wejerowski 1:2