Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

16 trójek i zwycięstwo dedykowane kibicom. Koszykarze Enei Basketu wygrali z WKK - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

Koszykówka Koszykarze Enei Basketu Poznań będą mieli spokojniejsze Święta. W meczu 16. kolejki pierwszej ligi wygrali we własnej hali z WKK Active Hotel Wrocław. Podopieczni Przemysława Szurka zagrali kolejne dobre spotkanie, w którym aż 16 razy trafili za trzy punkty. W tabeli awansowali na 8. miejsce, a zwycięstwo zadedykowali swoim kibicom.

Koszykarze Enei Basketu Poznań już w pierwszej kwarcie starcia z WKK Wrocław zaimponowali skutecznością w rzutach za trzy punkty. W taki właśnie sposób pierwsze punkty w dla zespołu zdobył Patryk Pułkotycki, a po nim kolejno, zza linii 6,75 trafili: Patryk Stankowski, Jan Nowicki, Brandon Randolph, dwukrotnie Jakub Andrzejewski i na koniec Hubert Pabian. Dzięki temu po pierwszych 10 minutch poznaniacy prowadzili z WKK 25:20.

W drugiej kwarcie Mikołaj Stopierzyński z WKK rozmontowywał obronę Basketu i przy wsparciu kolegów, zespół z Wrocławia na chwilę nawet odzyskał prowdzenie (38:36). Dwoma celnymi trójkami odpowiedział jednak najlepszy w poznańskim zespole Brandon Randolph i do przerwy Enea prowadziła 44:40.

W trzeciej kwarcie gospodarze byli bardzo skuteczni w defensywie. Pozwolili rywalom rzucić tylko 11 punktów, co przy 22 zdobytych pozwoliło zbudować czternastopunktową przewagę (66:51). Ostatnia kwarta była wyrównana, co oznaczało kontrolę poznaniaków nad przebiegiem spotkania. Widoczni w tym czasie byli Patryk Stankowski i Patryk Pułkotycki, ale cały zespół tego dnia otrzymał pochwałę od trenera Przemysława Szurka.

Dedykujemy to zwycięstwo kibicom, ale chciałbym także je zadedykować Patrykowi Stankowskiemu. Wykonuje kawał fantastycznej pracy na boisku.,Energia, która jest w drużynie to jest właśnie jego impuls, taki X-Factor Patryka. Pracujemy wiele lat razem i zawsze mogę na niego liczyć. Dziekuję wszystkim kibicom, którzy przychodzą na nasze mecze. Dedykuję wygraną zwłaszcza tym, którzy są z nami na dobre i na złe. Ciężko czasami jest się podnieść po porażce, ale świetnie to wygląda, kiedy znówu przychodzi się na halę i widzi twarze, którze z rumieńcami śledzą nasze mecze

- powiedział Przemysław Szurek.

Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, bo rywal grał o przełamanie złej passy, ale ciężko przepracowane przez nas ostatnie tygodnie zaoowocowały. Ważne, że odnieśliśmy zwycięstwo i zrobiliśmy naszym kibicom fajny prezent na Święta

- dodał Patryk Stankowski.

Pierwszoligowe derby Wielkopolski pomiędzy MKS-em Mana.lake Sokół Marbo Międzychód z Eneą Basketem Poznań zaplanowano na 30 grudnia, na godzinę 20.00 w Międzychodzie.

Enea Basket Poznań - WKK Active Hotel Wrocław 89:77

Punkty dla Enei: Brandon Randolph 17 (5x3), Patryk Pułkotycki 14, Hubert Pabian 13, Jakub Andrzejewski 10, Patryk Stankowski 9, Jan Nowicki 8, Mateusz Kulis 8,Wojciech Fraś 6 (9 zbiórek), Rafał Szpakowski 4

Najwięcej punktów dla WKK: Mikołaj Stopierzyński 20, Jakub Patoka 14, Jakub Koelner 12, Mikołaj Kowalczyk 10