Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Jak feniks z popiołów. Koszykarki Enei AZS-u II Poznań podniosły się i dały prawdziwy koncert! GALERIA + WIDEO - Zdjęcie główne
26

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Koszykówka Stawiane w roli underdoga zawodniczki rezerw Enei AZS-u Politechniki Poznań pokazały, że w młodości siła. Po nieudanej pierwszej kwarcie niedzielnego meczu I ligi poznanianki zdołały wrócić do gry i rozgromić Contimax MOSiR Bochnia 90:71. Najskuteczniejsza w zwycięskim obozie okazała się Weronika Piechowiak, zdobywczyni 21 punktów.

W niedzielę trzeci w tabeli gr. B I ligi Contimax MOSiR Bochnia chciał zbliżyć się do wicelidera, Wisły Orlen Południe Kraków. Na drodze zespołu z Małopolski stanął jednak młodziutki zespół Enei AZS-u II Poznań, który udowodnił, że drzemie w nim duży potencjał.

W pierwszą kwartę bochnianki weszły z dużym impetem. Po celnym rzucie Bukowczan szybko objęły prowadzenie 5:0. To okazało się być jedynie wstępem do dobrej gry gości, którzy dzięki wysokiej skuteczności rzutowej na koniec premierowej odsłony meczu prowadzili 28:16. Wtedy zespół prowadzony przez Wojciecha Szawarskiego (pod nieobecność Grzegorza Zielińskiego) postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Poprawie uległa gra na desce, decyzyjność w obronie oraz celność rzutów, a to zaowocowało błyskawiczną gonitwą w drugiej kwarcie. Dość powiedzieć, że Akademiczki zanotowały w niej serię 15:0 i do szatni schodziły w dobrych nastrojach z wynikiem 42:37.

Po zmianie stron przez około sześć minut Contimax nawiązywał równą walkę, wychodząc nawet chwilami na prowadzenie (50:48). Wówczas AZS pokusił się o run 19:1, po którym bochnianki nie były w stanie się już pozbierać. Ostatnia kwarta była jedynie formalnością. Drugi zespół Enei AZS-u Politechniki Poznań kontrolował wydarzenia boiskowe i pewnie zwyciężył 90:71.

Enea AZS II Poznań – Contimax MOSiR Bochnia 90:71
(16:28, 26:9, 25:14, 23:20)

Punktowały dla Enei: Piechowiak 21, M. Piasecka 19, Haegenbarth 13, Rogozińska 12, Tomaszkiewicz 7, Jarecka 5, A. Piasecka 5, Napierała 3, Kempińska 3, Bręk 2

Niedzielna wygrana pozwoliła Akademiczkom umocnić się na piątym miejscu w tabeli gr. B I ligi i zrównać się punktami z czwartym MUKS-em, jednak należy mieć na uwadze to, że drużyna Macieja Brodzińskiego rozegrała dotąd o jedno spotkanie mniej.

Zachęcamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy Alicji Rogozińskiej i Wiktorii Haegenbarth, a także obejrzenia naszej galerii zdjęć.