Od 18:0 do nerwowej końcówki. Koszykarki Enei AZS-u rozpoczęły maraton GALERIA

Autor:

Od 18:0 do nerwowej końcówki. Koszykarki Enei AZS-u rozpoczęły maraton GALERIA - Zdjęcie główne
63

Koszykówka Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań rozpoczęły najbardziej intensywną część sezonu. W ciągu 10 dni rozegrają aż cztery mecze. Pierwszym z nich było spotkanie z Basketem 25 Bydgoszcz. Akademiczki otworzyły to starcie od prowadzenia 18:0, ale rywalki znalazły na to sposób.

To musiał być dla bydgoszczanek szok. W pierszych sześciu minutach zostały znokautowane przez Eneę AZS. Aisha Sheppard napędzała grę i mocno przyczyniła się do prowadzenia 18:0. Ale to wcale nie był koniec emocji. Co prawda pierwsza kwarta zakończyła się wygraną poznanianek 30:12, ale w drugiej podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie były już tak skuteczne. W przeciwieństwie do rywalek.

Nie miałyśmy nic do stracenia. Wiedziałyśmy, że nie możemy się poddać i że wreszcie rzuty zaczną wpadać. Wiemy jaka jest nasza sytuacja w tabeli, dlatego w każdym meczu walczymy do końca

- mówiła Weronika Papiernik, koszykarka Basketu Bydgoszcz.

I miała rację, bo zespół z Bydgoszczy zaczął seryjnie trafiać za trzy punkty. Sama Andelina Radić uczyniła to w drugiej kwarcie trzykrotnie. W efekcie na koniec drugiej kwarty było już tylko osiem punktów przewagi Enei AZS-u, a tuż po przerwie, po celnej trójce Weroniki Papiernik zaledwie jeden punkt. Poznanianki jednak nie pozwoliły rywalkom objąć prowadzenia. Przetrwały kryzys i ponowanie zbudowały kilkupunktową przewagę.

W czwartej kwracie koszykarki Basketu znów zbliżyły się na cztery punkty, ale dobre podkoszowe akcje Zuzanny Puc oraz opanowanie Aishy Sheppard i Agnieszki Skobel pozwoliły utrzymać przewagę do końcowej syreny. Enea AZS wygrała 81:74.

Najważniejsze, że wygrałyśmy, chociaż na pewno po tym niesamowitym początku miałyśmy apetyt na więcej, na bardziej przekonywujące zwycięstwo. Gdy rywalki odrobiły straty byłyśmy tym sfrustrowane, ale na szczęście w końcówce zrobiłyśmy to, co do nas należało

- komentowała Agnieszka Skobel, kapitan Enei AZS-u.

Te trójki na pewno wyprowadziły nas z równowagi, może zabrakło trochę koncentracji. To był pierwszy mecz po długiej przerwie, to na pewno też miało znaczenie.  Najważniejsza jest zwycięstwo, myślimy już o kolejnych spotkaniach i o szybkiej regneracji. Idziemy do beczki lodu i przygotowujemy się do następnego spotkania

- dodała Alicja Rogozińska.

Mecz z Basketem był pierwszym z czterech, które AZS rozegra w ciągu zaledwie 10 dni. Kolejny już w sobotę o 18.00 z Polonią Warszawa. Wygrana Enei zapewni zespołowi z Poznania siódme miejsce przed fazą play off.

Enea AZS Politechnika Poznań –Basket Bydgoszcz 81:74