Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Przełamanie w znakomitym stylu! Koszykarze Enei Basketu zaskoczyli faworyta WIDEO GALERIA - Zdjęcie główne
55

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Koszykówka W niedzielny wieczór fani poznańskiej koszykówki byli świadkami interesującego spotkania w Pekao S.A. 1. lidze mężczyzn. Enea Basket Poznań wyraźnie pokonał walczącą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz 95:74.

W ostatnim czasie zawodnicy poznańskiego Basketu nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni Przemysława Szurka przegrali dwa mecze z rzędu – kolejno z KKS-em Polonią Warszawa oraz Niedźwiadkami Chemartem Przemyśl. W niedzielę Enea chciała pokusić się o przełamania, jednak zadanie nie należało do łatwych, wszak do stolicy Wielkopolski przyjechała Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, czyli zespół, który pięć ostatnich spotkań w lidze kończył w charakterze zwycięzcy.

Obiecująca pierwsza połowa

Premierowa kwarta spotkania była zacięta. Dopiero minutę przed jej zakończeniem goście z Bydgoszczy wyszli na prowadzenie 21:15, jednak celne rzuty Jakuba Andrzejewskiego i Brandona Randolpha pozwoliły ponownie zbliżyć się Basketowi na zaledwie jeden punkt (21:20). W drugiej ćwiartce gospodarze grali koncertowo. Wystarczy spojrzeć na suche liczby i serię 14:0 Enei na samym starcie. Astoria wykorzystała swoje doświadczenie, poprawiła się w obronie i zaczęła trafiać rzuty, dzięki czemu schodziła na przerwę ze stratą sześciu oczek do poznaniaków.

Piorunująca końcówka

W przerwie szkoleniowcy w odpowiedni sposób nastawili swoich podopiecznych, dzięki czemu kibice mogli oglądać koszykówkę na wysokim poziomie. Basket utrzymywał kilkupunktową przewagę przez kolejnych osiem minut, aż do momentu, gdy Patryk Śmigielski wyrównał po dwutakcie. Taki stan rzeczy wyraźnie natchnął gospodarzy do lepszej gry. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zawodnicy Przemysława Szurka zdobyli piętnaście punktów z rzędu, obejmując wysokie prowadzenie. W pewnym momencie, po widowiskowej trójce Patryka Pułkotyckiego, wynosiło ono nawet 24 oczka (91:67). Ostatecznie poznaniacy triumfowali 95:74, dopisując do swojego konta siódmą wygraną w sezonie.

Zobaczcie, co po końcowej syrenie powiedział szkoleniowiec Enei Basketu Poznań, Przemysław Szurek.

Ostatni mecz przed świętami Basket rozegra 23 grudnia. W hali AWF przy Drodze Dębińskiej 10c zespół ze stolicy Wielkopolski zagra z WKK Active Hotel Wrocław.