Flagową konkurencją mityngu w Poznaniu jest otwierający jego oficjalną część konkurs rzutu młotem. Wśród mężczyzn nie udało się przerzucić bariery 80 metrów - w swojej najlepszej liczonej próbie Paweł Fajdek uzyskał wynik 78,77 m, natomiast Wojciech Nowicki rzucił tylko 40 centymetrów mniej. Na szóstym miejscu z tylko jedną mierzoną próbą (72,37 m) zakończył zmagania Marcin Wrotyński. Wśród pań zwycięstwo odniosła Anita Włodarczyk rzutem na równe 72 metry, pokonując Chinkę Jiangyan Li (71,35 m).
Jestem zadowolony, była szansa dzisiaj na 80 metrów. Długi konkurs, plecy trochę ciągnęły, nie mogłem do końca się rozluźnić, ale start oceniam na plus
- podsumował konkurs Paweł Fajdek.
Konieczek najszybciej na świecie
Emocji na bieżni dostarczyły siostry Konieczek na mniej standardowym dla seniorek dystansie 2000 metrów z przeszkodami - walka o złamanie sześciu minut zakończyła się niepowodzeniem, jednak czas Anety 6:00,81 jest najlepszym w historii Polski i ósmym w historii na świecie (najlepszym w tym roku), zaś rezultat drugiej Alicji (6:04,29) był tylko o 0,48 sekundy wolniejszy od dotychczasowego nieoficjalnego rekordu Polski Wioletty Frankiewicz z 2006 roku. Co więcej dał sporo punktów do rankingu olimpijskiego praktycznie zapewniając biegaczce Nadodrza Powodowo kwalifikację na igrzyska w Paryżu.
Słyszałam jak spiker powiedział, że jak zamknę w 70 sekund ostatnie koło to będzie rekord Polski. To mnie tak zmotywowało, że mówię, że nawet 68 zrobię. Na ostatniej setce już wiedziałam, że będzie super czas
- powiedziała po biegu Aneta Konieczek, która zwycięstwem w Poznaniu zapewniła sobie
Lisek znów "porwał" publiczność
Kibiców nie rozczarował poziom skoku o tyczce - Piotr Lisek w rywalizacji z Ernestem Obieną po opuszczeniu 5,77 zaliczył 5,82, a Filipińczyk czekał na kolejne skoki byłego zawodnika Olimpii. Lisek zrzucił trzykrotnie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,87, natomiast tę wysokość w pierwszej próbie zaliczył Obiena, który później zaatakował jeszcze 6,01. Tym razem jednak tej wysokości nie pokonał.Gwiazdą mityngu był Wayde van Niekerk. Rekordzista świata na 400 m pobiegł w Poznaniu na dwukrotnie krótszym dystansie. Wynik 20,23 s byłby rekordem mityngu, gdyby nie nieznacznie nieregulaminowy wiatr (+2,1 m/s). W tym samym biegu Daniel Sołtysiak z AZS-u Poznań uzyskał 21,02 s (rekord życiowy 21,63 s). Oficjalnie rekord życiowy pobił za to w serii rozegranej jeszcze przed ceremonią otwarcią mityngu Mikołaj Pyszka (21,05 s).
Laskowska wciąż w grze o igrzyska
Optymistyczny rezultat uzyskała też w trójskoku Adrianna Laskowska - 13,76 m to jej najlepszy rezultat w sezonie (wszystkie cztery mierzone skoki były dalsze niż 13,38 w Gorzowie Wielkopolskim), który dał jej piąte miejsce w konkursie w Poznaniu i zysk punktów do rankingu olimpijskiego. Ostateczną walkę o kwalifikację na igrzyska w Paryżu Laskowska stoczy na mistrzostwach Polski, które od czwartku do soboty rozgrywane będą w Bydgoszczy.Martyna Galant wraz z Patrycją Wyciszkiewicz reprezentowały OŚ AZS Poznań w biegu na 800 metrów. Galant, która w czwartek w Bydgoszczy zeszła z bieżni po 1/5 biegu na 1500 m, z krótszym dystansem poradziła sobie lepiej - wynik 2:02,13, który dał jej czwarte miejsce, jest niewiele słabszy od ustanowionego tydzień wcześniej w Sopocie rekordu życiowego. Wyciszkiewicz z kolei uzyskała czas 2:05,87, finiszując na 10. pozycji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.