reklama

Poznański ultramaratończyk chce pobić kolejny rekord. Wybrał kolejny kraj

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Poznański ultramaratończyk chce pobić kolejny rekord. Wybrał kolejny kraj - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lekka atletyka Bieg wzdłuż granic Polki już był, czas na kolejne wyzwanie. Artur Kujawiński chce pobić kolejny rekord. W dążeniu do wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa ma "pomóc" słoneczna Portugalia. Celem będzie jak najszybsze przebiegnięcie z północnego jej krańca na południowy, czyli pokonanie ponad 650 kilometrów. Start już 24 kwietnia.
reklama

Celem ustanowienia nowego rekordu jest pokonanie drogi przez całą Portugalię. Oczywiście w przypadku Artura będzie to formuła sportowa czyli jak najszybsze przebiegnięcie z północnego krańca Portugalii do jej krańca południowego. Komisja wyznaczyła szereg wytycznych by rekord mógł być uznany. Po konsultacjach z komisją Guinness World Records ustalono, że tytuł nowego ustanawianego rekordu otrzyma nazwę: "Fastest crossing of Portugal on foot (male)".

Minimum 620 kilometrów i tylko 4-kilogramowy plecak 

Podczas realizacji projektu ślad Artura będzie monitorowany 24 godziny na dobę, będzie musiał wykonywać dokumentację filmową na starcie, na mecie oraz każdego dnia biegu. A dodatkowo każdego dnia będzie musiał zbierać dane i oświadczenia od minimum dwóch niezależnych świadków jego wyczynu. Za start wyznaczono punkt o nazwie Igreja Matriz de Caminha w miejscowości Caminha a za metę wytyczono miejsce Sagres Fortress. To dwa wyznaczone przez komisję GWR punkty i należy tak dotrzeć od jednego punktu do drugiego aby dystans wyniósł nie mniej niż 620 kilometrów.

Obecnie wytyczona przez Artura trasa prowadzi drogami krajowymi z poboczem i wynosi 656 kilometrów gdyż nie wszystkie mosty są dostępne dla ruchu pieszego a jednym z warunków zaliczenia rekordu jest brak korzystania z środków transportu. Podobnie jak przy biegu wzdłuż granic Polski nie będzie mu towarzyszył żaden supportujący samochód czy obsługa. Cały ekwipunek będzie stanowił zaledwie mały plecak biegowy o wadze około 4 kg (poprzednio plecak ważył 7 kilogramów).

Mało takich rekordów

Niewiele jest osób na świecie pokonujących dystanse wyznaczane przez całe kraje. Księga Rekordów Guinnessa nie rozróżnia rekordów pokonanych w formule supported czy self-supported ale poznański ultramaratończyk w przypadku ukończenia biegu zamierza również zgłosić wyczyn do amerykańskiego portalu FKT czyli Fastest Know Times gromadzącego najszybciej pokonane trasy w danej formule.

Tego typu przedsięwzięcia to wyznaczanie nowych dróg, realizacja nowych wyczynów i bicie kolejnych granic ludzkich możliwości.

Artur wyruszy na trasę w środę 24 kwietnia o godzinie 9:30 czasu portugalskiego (10:30 czasu polskiego).

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama