Antyfutbol w Grodzisku i zaskakujący komentarz trenera Warty WIDEO

Autor: | Zdjęcie: archiwum Klaudia Berda/Warta Poznań

Antyfutbol w Grodzisku i zaskakujący komentarz trenera Warty WIDEO - Zdjęcie główne

foto archiwum Klaudia Berda/Warta Poznań

Piłka nożna Piłkarze Warty Poznań wciąż są w tym roku bez ligowej porażki, ale to chyba jedyna dobra wiadomość po meczu z Radomiakiem. Bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który od wznowienia rozgrywek nie strzelił jeszcze żadnego gola dumy Zielonym raczej nie przynosi. Poniedziałkowe spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim było chyba najsłabszym w PKO Ekstraklasie od momentu wznowienia rozgrywek.

Faworytem spotkania w Grodzisku Wielkopolskim byli piłkarze Warty. To oni najpierw pokonali mistrza Polski, a następnie zdobyli kolejny punkt. Rywale przyjechali do Wielkopolski po dwóch porażkach i z bilansem bramkowym 0-10.

Od początku meczu podopieczni Dawida Szulczka grali jednak bez werwy i w pierwszych 45 minutach nie zagrozili rywalom ani razu. Przez pierwszy kwadrans mieli nawet problem, by wyjść spod własnej bramki. Drużyna Radomiaka miała zdecydowaną przewagę, już w 9. minucie niepilnowany Rafał Wolski trafił w poprzeczkę. Ale i oni byli dalecy od dobrej gry. Warta takich dobrych okazji nie miała. W pierwszej połowie grała bez klasycznej "dziewiątki".

Musimy się skupić na grze po ziemi, a nie pojedynkach główkowych. Trener na pewno ma jakiś pomysł na drugą połowę

- mówił w przerwie Kajetan Szmyt.

Pomysł może i był, ale nadal na boisku wiało nudą, a tempo meczu mocno spadło. Obie drużyny grały niedokładnie i praktycznie nie kreaowały sytuacji. W całym spotkaniu piłkarze Warty Poznań nie oddali celnego strzału na bramkę Filipa Majchrowicza. Trener Dawid Szulczek bardzo dyplomatycznie skomentował spotkanie.

Wkładamy bardzo dużo energii w te spotkania. Duża odpowiedzialność, dobre cechy charakteru moich piłkarzy. Jestem zadowolony z tego, jak pracują. Mamy dobre nastawienie do pracy w defensywie, ale to się odbija na działaniach z piłką. Jesteśmy zbyt często niedokładni i przez to mecze są trochę chaotyczne. Brakuje nam odwagi i jakości w wejścia w pojedynek

- powiedział Dawid Szulczek i dodał, że widzi dużo pozytywów po tym spotkaniu:

Widzę dużo plusów, ogranęliśmy się w obronie, zostawiamy mało przestrzeni przeciwnikom, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani motorycznie, ławka jest mocniejsza. Mam świadomość, że musimy dużo dołożyć pod bramką przeciwnika i nad będziemy starali się to poprawić w następnych meczach.

Warta Poznań - Radomiak Radom 0:0

Warta: 33. Jędrzej Grobelny - 20. Mohamed Mezghrani, 2. Jakub Bartkowski, 44. Dawid Szymonowicz, 4. Dimítris Stavrópoulos, 22. Konrad Matuszewski (65, 29. Dario Vizinger) - 16. Miguel Luís (79, 77. Stefan Savić), 14. Bogdan Țîru (64, 21. Mateusz Kupczak), 6. Maciej Żurawski (73, 9. Márton Eppel), 7. Kajetan Szmyt - 47. Tomáš Přikryl (72, 3. Jakub Kiełb).

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 4. Luka Vušković, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo (75, 18. Krystian Okoniewski), 8. Luizão, 77. Chrístos Dónis, 27. Rafał Wolski (75, 66. Bruno Jordão), 20. Luís Machado (90, 9. Leândro) - 22. Jardel (69, 70. Vágner Dias).