reklama

Nareszcie. Będzie mycie membrany przy Bułgarskiej. Pierwsze od 12 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl/archiwum

Nareszcie. Będzie mycie membrany przy Bułgarskiej. Pierwsze od 12 lat - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl/archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Membrana na Stadionie Miejskim w Poznaniu będzie wreszcie czysta. Kompleksowe mycie zadaszenia obiektu przy ulicy Bułgarskiej wraz z usunięciem kilku drobnych usterek wpisano w budżecie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji na rok 2024. Bo zgodnie z umową dzierżawy, za takie działania płaci właściciel stadionu, czyli Miasto Poznań.
reklama

Cała membrana Stadionu Miejskiego w Poznaniu, od momentu otwarcia obiektu, czyli września 2010 roku, była myta tylko raz. Było to w kwietniu 2012 roku, czyli tuż przed Euro 2012. Od tego czasu, kilka razy czyszczono tylko małą część zadaszenia, dlatego efekty trudno było zauważyć. Tak było choćby cztery lata temu. Mycie membrany stadionu na listę potrzeb było wpisywane niamal każdego roku, ale w miejskim budżecie nie było na ten cel środków. Teraz są.

Potwierdzam. W budżecie na 2024 rok mamy zabezpieczone środki na kompleksowe mycie membrany wraz z naprawą kilku dorbnych usterek technicznych. Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy rozpoczną się prace, ponieważ musi zostać ogłoszony przetarg

- tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

To właśnie POSiR, zgodnie z umową wynajmu obiektu przy Bułgarskiej, jest odpowiedzialny za ten obszar działań. Na temat brudnego dachu poznańskiego stadionu rozmawiali też wielokrotnie radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. W listopadzie 2021 roku Michał Grześ mówił, że pieniądze na mycie powinny się znaleźć.

Jeśli Lech zdobędzie mistrzostwo Polski, to powinniśmy się jako rada zobowiązać, że znajdziemy te pieniądze na czyszczenie tego stadionu, żeby w pucharach ładnie wyglądał, zwłaszcza, kiedy przyjadą goście zagraniczni

- mówił radny z Komisji KFiT.

Piłkarze Lecha Poznań mistrzostwo zdobyli (2022), ale membrana stadionu jak była brudna, tak jest. W 2024 roku wreszcie to się zmieni, chociaż nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się prace. 

Ile kosztuje mycie membrany?

Jak informuje Filip Borowiak nie można podać jeszcze dokładnej kwoty tej operacji, ponieważ zgodnie z procedurą musi zostać ogłoszony przetrag.

W 2021 rok koszt czyszczenia oceniano na pół miliona złotych, ale teraz taka kwota na pewno byłaby za mała. Po pierwsze z powodu inflacji, po drugie - wraz z czyszczeniem będą też prowadzone drobne naprawy techniczne dachu oraz inne prace, jak modernizacja systemu pluvia (podciśnieniowy system odwodnienia dachu), czy modernizacja systemu monitoringu konstrukcji dachu. Dlatego w budżecie zabezpieczono na ten cel milion złotych.

5 milionów na stadion. Nie tylko membrana

Milion złotych to nie jedyne środki w budżecie Miasta Poznania na rok 2024 związane z pracami na Enea Stadionie. W obiekcie przy ulicy Bułgarskiej planowane są także: modernizacja telebimów, modernizacja dylatacji i położenie płytek na I trybunie, modernizacja posadzek żywicznych, czy modernizacja elementów żelbetowych konstrukcji. Łączna kwota przeznaczona na te prace to 5 milionów złotych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama