Niecodzienna sytuacja w sparingu Warty Poznań. Zagrał jeden z trenerów

Autor: | Zdjęcie: Klaudia Berda/Warta Poznań/fb

Niecodzienna sytuacja w sparingu Warty Poznań. Zagrał jeden z trenerów - Zdjęcie główne

foto Klaudia Berda/Warta Poznań/fb

Piłka nożna Piłkarze Warty Poznań rozegrali pierwszy z trzech zaplanowanych meczów kontrolnych podczas zgrupowania w tureckim Belek. Zieloni mierzyli się z 10. drużyną ukraińskiej Premier Lihi, LNZ Czerkasy. Poznaniacy wygrali 2:1. W 82. minucie spotkania doszło do niespotykanej sytuacji. Dawid Szulczek postanowił wpuścić na boisko… swojego kolegę ze sztabu trenerskiego.

W meczu nie mogło zagrać kilku piłkarzy. Kajetan Szmyt i Igor Stańczak są przeziębieni, Filip Borowski narzeka na uraz, a Adam Zrelak wciąż przechodzi rehabilitację po zabiegu kolana.

Zieloni otworzyli wynik spotkania w 37. minucie. Wówczas to świetne dośrodkowanie Stefana Savicia na bramkę zamienił zawodnik testowany, którego imienia i nazwiska klub na razie nie ujawnił. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końcowych minut pierwszej części gry. Zawodnicy Warty, na chwilę przed gwizdkiem sędziego dali jednak wpakować sobie piłkę do siatki i do przerwy był remis.

Po zmianie stron poznaniacy ruszyli do ataku. 12 minut po rozpoczęciu drugiej połowy z gola cieszył się napastnik Warty, Marton Eppel, który pokonał golkipera rywali silnym strzałem pod poprzeczkę. Zieloni objęli prowadzenie 2:1.

Zagrał trener

Na niecałe 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego doszło do niespotykanej sytuacji. Na murawie pojawił się jeden z członków sztabu szkoleniowego, trener-analityk Warty Poznań Bartłomiej Babiarz. 34-latek to były zawodnik m. in. Ruchu Chorzów, czy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Ma na koncie 142 meczów rozegranych w Ekstraklasie. Co ciekawe, lepszym osiągnięciem w liczbie spotkan na najwyższym szczeblu rozgrywek mogą się pochwalić zaledwie dwaj piłkarze Warty: Jakub Bartkowski (225) i Mateusz Kupczak (207). Nie była to pierwsza taka sytuacja, w kilku wewnętrznych grach kontrolnych trener Szulczek już z takiego rozwiązania korzystał.

Warta wygrała z LNZ Czerkasy. 2:1. Kolejny mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji Zieloni rozegrają w sobotę, 27 stycznia. Ich rywalem będzie Slovanem Liberec.

WARTA POZNAŃ – LNZ CZERKASY 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 zawodnik testowany (37. minuta), 1:1 Denys Norenkow (45.), 2:1 Marton Eppel (57.)

Warta Poznań w I połowie: Jędrzej Grobelny – Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz – Jakub Kiełb, Niilo Maenpaa, Miguel Luis, Maciej Żurawski, zawodnik testowany – Marton Eppel (33. Stefan Savić), Tomas Prikryl.
Warta Poznań w II połowie: Adrian Lis – Bogdan Tiru, Patryk Rychlik, Wiktor Pleśnierowicz (82. Bartłomiej Babiarz) – Konrad Matuszewski, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa (60. Jakub Paszkowski), Maciej Żurawski (60. Dario Vizinger), zawodnik testowany (60. Jakub Bartkowski) – Marton Eppel, Stefan Savić.