Po meczu Lech Poznań - FK Teplice: "Nie jesteśmy zadowoleni"

Autor: | Zdjęcie: FK Teplice/FB

Po meczu Lech Poznań - FK Teplice: "Nie jesteśmy zadowoleni" - Zdjęcie główne

foto FK Teplice/FB

Piłka nożna Dwa mecze w jeden dzień. Tak było w sobotę, Lech Poznań najpierw wysoko pokonał Lechię Zielona Góra, a następnie w ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją nowego sezonu uległ FK Teplice. Obydwa spotkania odbyły się na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej, ponieważ opóźnił się proces wymiany murawy na głównej płycie Enea Stadionu.

W dotychczasowych meczach kontrolnych piłkarze Lecha Poznań rozegrali trzy sparingi. Ulegli Piastowi Gliwice 0:1, pokonali Banik Ostrawa 2:0 oraz zremisowali ze szkockim Dundee FC 1:1. Dzisiaj dodali do tego bilansy zwycięstwo 5:0 z Lechią Zielona Góra oraż porażkę z ósmą drużyną minionego sezonu czeskiej ekstraklasy - FK Teplice 0:2.

W sobotnich spotkaniach Lech zagrał dwoma różnymi składami, większość piłkarzy zagrała po 90 minut. Taki był cel trenera Nielsa Frederiksena, który poprosił o znalezienie dodatkowego sparingpartnera. Zdecydowanie trudniejszym rywalem okazał się zespół FK Teplice. Prowadzenie mógł objąć w 27. minucie, ale Bartosz Mrozek pokazał, że potrafi bronić rzuty karne. Poradził sobie z wykonawcą "jedenastki" Danielem Trubacem i w dalszym ciągu było 0:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Na początku drugiej sporą przewagę miał Kolejorz, ale ani Antoni Kozubal, ani Mikael Ishak nie potrafili dogodnych okazji strzeleckiech zamienić na gola. Ostatni kwadrans należał zdecydowanie do zespołu gości, którzy dwukrotnie pokonali poznańskiego bramkarza. Najpierw w 73. minucie po ładnej akcji gola zdobył Filip Horský, a następnie, 10 minut później na 2:0 podwyższył Roman Čerepkai. Lech przegrał 0:2.

Spotkanie z urazem zakończył Michał Gurgul, którego zastąpił na boisku Bartosz Tomaszewski.

Rezultat już się nie zmienił, zawodnicy Kolejorza zakończyli więc ten okres przygotowawczy z bilansem dwóch wygranych oraz porażek, a także jednego remisu.

Nie jesteśmy zadowoleni z tego rezultatu, ale już za tydzień zaczynamy ligę, więc musimy jak najszybciej wyciągnąć wnioski po tym spotkaniu. Od kiedy pamiętam gram na środku obrony, w drugiej połowie miałem okazję zagrać na lewej obronie, więc był to dla mnie ciekawy sprawdzian. Cieszę się, że w trakcie ostatnich sparingów mogłem pokazać się trenerowi w dłuższym wymiarze czasowym

- przyznał Wojciech Mońka, 17-letni stoper Lecha Poznań.

Według mnie stworzyli dwie klarowne sytuacje, które zamienili na gole. Natomiast my mieliśmy lepsze posiadanie piłki, mieliśmy więcej okazji. Powinniśmy trafić do siatki mając takie sytuacje. Mamy jeszcze tydzień, żeby ulepszyć pewne rzeczy i być gotowym w stu procentach na rozpoczęcie ligi

- doda Afonso Sousa.

W meczu przeciwko Lechii w niebiesko-białych barwach zadebiutował Alex Douglas. Rozegrał 74 minuty, niczym specjalnym się nie wyróżnił.

Rywalizację w PKO BP Ekstraklasie Lech Poznań rozpocznie w przyszłą niedzielę, 21 lipca o godzinie 17:30 na Enea Stadionie.

Lech Poznań - Lechia Zielona Góra 5:0 (3:0)

Bramki: Ba Loua (6.,78.), Szymczak (18., 30.), Gholizadeh (57.)

Lech Poznań: Filip Bednarek - Filip Borowski, Alex Douglas (74. Bartosz Tomaszewski), Maksymilian Pingot, Elias Andersson - Radosław Murawski, Igor Brzyski - Adriel Ba Loua, Ali Gholizadeh, Jakub Antczak - Filip Szymczak

Lech Poznań - FK Teplice 0:2 (0:0)

Bramki: (73.), (82.)

Lech Poznań: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Wojciech Mońka, Antonio Milic, Michał Gurgul (46. Bartosz Tomaszewski) - Jesper Karlström, Antoni Kozubal - Dino Hotić, Afonso Sousa, Kristoffer Velde - Mikael Ishak