Poznanianka zadebiutowała w reprezentacji Polski, gostynianka strzeliła gola

Autor: | Zdjęcie: Łączy nas piłka

Poznanianka zadebiutowała w reprezentacji Polski, gostynianka strzeliła gola - Zdjęcie główne

foto Łączy nas piłka

Piłka nożna Piłkarska reprezentacja Polski kobiet efektownie zakończyła pierwszą edycję Ligi Narodów. W ostatnim meczu dywizji B biało-czerwone pokonały Greczynki 2:0. Gole zdobyły Ewa Pajor oraz pochodząca z wielkopolskiego Gostynia Kinga Kozak, a swoje wymarzone pierwsze minuty gry w seniorskiej reprezentacji Polski otrzymała poznanianka Nadia Krezyman.

Ostatni mecz Ligi Narodów z Grecją dla układu tabeli nie miał już znaczenia. Reprezentacja Polski pierwsze miejsce w grupie 3. w dywizji B zapewniła sobie już w przedostatnim, wygranym 1:0 spotkaniu z Ukrainą. To dało awans biało-czerwonym do najwyższej dywizji rozgrywek.

Polki objęły prowadzenie w 37. minucie. Po podaniu Eweliny Kamczyk, w pole karne wbiegła z piłką Ewa Pajor i strzałem z bliskiej odległości pokonała bramkarkę gości. Przy drugim golu także asystowała Kamczyk, która dośrodkowała do urodzonej w Gostyniu, byłem piłkarki m.in. Medyka Konin (obecnie Glasgow City) Kingi Kozak, która podwyższyła na 2:0.

W 82. minucie serca szybciej zabiły sympatykom futbolu w Poznaniu, ale jeszcze mocniej w miejscowości Patasze niedaleko Owińsk. Mieszkająca tam 19-letnia Nadia Krezyman pierwszy raz w karierze pojawiła się na boiksu w meczu seniorskiej reprezentacji Polski, zmieniając Ewelinę Kamczyk.Wychowanka Błękitnych Owińska mówił niedawno w wywiadzie dla sportowy-poznan.pl:

Zagrać w seniorskiej reprezentacji Polski? To jedno z moich marzeń. Dlatego jeśli dostanę szansę gry, choćby parę mint, to zrobię wszystko, by jak najlepiej się zaprezentować, by udowodnić, że na to zasłużyłam.

I tak też było. Młoda Poznanianka, obecnie zawodniczka UKS-u SMS Łódź miała kilka udanych zagrań i wykorzystała swoje pierwsze minuty w nardodowych (seniorskich) barwach.

Zwycięstwem 2:0 Polki pożegnały się z pierwszą edycją Ligi Narodów kobiet. Biało-czerwone w sześciu meczach zgromadziły 16 na 18 możliwych punktów. Przez całe rozgrywki nie doznały porażki.

Grecja – Polska 1:3
Polska – Ukraina 2:1
Polska – Serbia 2:1
Serbia – Polska 1:1
Ukraina – Polska 0:1
Polska – Grecja 2:0