Trener o meczu Warty: "To nie są mecze atrakcyjne dla kibica"

Autor: | Zdjęcie: wartapoznan.pl/Jan Piechota

Trener o meczu Warty: "To nie są mecze atrakcyjne dla kibica" - Zdjęcie główne

Piłkarze Warty Poznań wygrali pierwszy mecz w sezonie | foto wartapoznan.pl/Jan Piechota

Piłka nożna Piłkarze Warty Poznań odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali 2:0 Górnika Zabrze. Trener Dawid Szulczek cieszył się ze zwycięstwa i dobrej obrony, zmartwiony jest urazem Macieja Żurawskiego.

Jak padły gole?

1:0     W 33. minucie, Stefan Savić odebrał piłkę obrońcy Górnika Zabrze, przebiegł z nią wzdłuż linii 16 metra i został faulowany. Było to już w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, któy na bramkę zamienił Kajetan Szmyt.

2:0     W 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Kiełba, Mateusz Kupczak efektownie strzelił w górny róg bramki.

Dla Warty to pierwszy komplet punktów od kwietniowej wygranej nad Legią Warszawa. Następnym rywalem będzie mistrz Polski, Raków Częstochowa.

Dawid Szulczek

Biorąc pod uwagę nasz terminarz, spodziewaliśmy tego, że pierwsze trzy kolejki będziemy szczelnie bronić. Gramy w tym czasie z drużynami, które w zeszłym sezonie kończyły w top 6 i oddawały bardzo dużo celnych strzałów. Wiedzieliśmy, że sposobem na to może być szczelna obrona. I właśnie tak wygląda większość fragmentów naszych dotychczasowych spotkań. Niemniej są efekty, ponieważ w dwóch ostatnich dwóch meczach przeciwnicy oddali łącznie cztery strzały celne, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wiemy, że nie są to atrakcyjne mecze dla kibica, ale my musimy przede wszystkim być skuteczni, żeby mieć punkt wyjścia do dalszej części sezonu.

Jeżeli chodzi o Maćka Żurawskiego to myślę, że jutro będziemy wiedzieć coś więcej. W trakcie meczu wykonał dość ekwilibrystyczny ruch, po którym poczuł ból mięśnia dwugłowego, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Jutro podda się dokładniejszym badaniom i jeżeli coś będzie się działo to rozpoczniemy leczenie.

Jan Urban, trener Górnika Zabrze:

Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie tak wyglądał, rozmawialiśmy o tym z zawodnikami. Warta gra zupełnie inaczej niż w tamtym roku: dużo długich piłek, stałych fragmentów gry, rzutów z atutu. Niemniej do końca pierwszej połowy nasi rywale nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji. Gdyby nie rzut karny to byłoby 0:0.