Zwycięstwo i porażka. Ishak zszedł z boiska z urazem

Autor: | Zdjęcie: lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Zwycięstwo i porażka. Ishak zszedł z boiska z urazem - Zdjęcie główne

foto lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Piłka nożna Piłkarze Lecha Poznań zakończyli zgrupowanie w tureckim Belek dwoma meczami kontrolnymi. Zagrali w nich w różnych składach. W pierwszym czwartkowym spotkaniu pokonali MK Maribor 3:0, by następnie przegrać z Szachtarem Donieck. W tym drugim meczu boisko z powodu urazu musiał opuścić Mikael Ishak.

W związku z rozgrywaniem dwóch meczów w jeden dzień sztab szkoleniowy Lecha Poznań podzielił zespół na dwie jedenastki. Przeciwko Słoweńcom z Mariboru w wyjściowym składzie zagrało kilku młodych lechitów. Bartosz Tomaszewski zajął miejsce na środku obrony obok doświadczonego Antonio Milicia, z kolei w ofensywie swoje szanse otrzymali Maksymilian Dziuba oraz Kornel Lisman. Pierwszoplanową rolę odegrał Filip Szymczak, który w ciągu 15 minut pierwszej połowy dwukrotnie pokonał słoweńskiego bramkarza. Wynik spotkania ustalił po przerwie Antonio Milić.

Lech Poznań - NK Maribor 3:0 (2:0)

Bramki: Szymczak (10., 24.), Milić (54.)

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Bartosz Tomaszewski, Antonio Milić, Elias Andersson (71. Michał Gurgul) - Nika Kvekveskiri, Filip Marchwiński (83. Patryk Olejnik), Maksymilian Dziuba (71. Sammy Dudek) - Kornel Lisman (83. Kamil Jakóbczyk), Filip Szymczak, Adriel Ba Loua (46. Igor Draszczyk)

Porażka z Szachtarem i uraz kapitana

Drugi czwartkowy mecz, z Szachtarem Donieck, był dla Lecha ważnym sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek. Ukraińcy to uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie rywalizowali w niej z FC Barceloną, FC Porto oraz Royal Antwerp. Mariusz Rumak wystawił więc bardzo mocną jedenastkę. I chociaż początek meczu był dość wyrównany, to po kwadransie gry piłkarze Szachtara z każdą minutą zyskiwali przewagę, którą udokumentowali trzema golami. Honorowe trafienie dla Kolejorza zaliczył Michał Gurgul, który dobił strzał Dino Hoticia z rzutu karnego.

Już widać powoli efekty tego, nad czym pracujemy. mamy jeszcze dwa tygodnie, na pewno będzie jeszcze lepiej. Fragmentami graliśmy dzisiaj dobrze, było widać realizację założeń

- powiedział Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań.

To co martwi bardziej, to uraz Mikaela Ishaka. Kapitan Lecha zderzył się w polu karnym z bramkarzem Szachtara, co prawda wstał o własnych siłach, ale niezbędna była pomoc fizjoterapeutów. Nie wiadomo jeszcze czy uraz jest poważny.

W piątek rano zespół Lecha wróci do Poznania, gdzie będzie kontynuował przygotowania do drugiej części sezonu.

Lech Poznań - Szachtar Donieck 1:3 (0:2)

Bramki: Gurgul (66.) - Zubkov (21.), Bondarenko (42.), Tsukanov (55.)
Skład Lecha Poznań: Bartosz Mrozek – Joel Pereira, Bartosz Salamon, Miha Blažič, Barry Douglas – Jesper Karlström, Radosław Murawski, Afonso Sousa – Dino Hotić, Mikael Ishak (26. Michał Gurgul), Kristoffer Velde