Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Enea PR Poznań wydarła zwycięstwo w Lidze Centralnej. Gorąco przed i w trakcie meczu WIDEO - Zdjęcie główne

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Piłka ręczna Thriller z happy-endem – tak w kilku słowach można streścić przebieg spotkania 4. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z udziałem Enei Piłki Ręcznej Poznań i PreZero APR-u Radom. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski odrobiły straty z nawiązką i mogły cieszyć się z domowej wygranej 30:28.

Sobotnie spotkanie planowo miało rozpocząć się o godzinie 17:00. W wyniku problemów technicznych z halą przy ul. Newtona 2 w Poznaniu (zbierająca się woda na parkiecie) mecz opóźnił się o kwadrans. W pierwszej połowie z nieco lepszej strony zaprezentowały się przyjezdne, które na przerwę schodziły z dwubramkową zaliczką 16:14. W zespole gospodarzy brylowała natomiast Olesia Parandii, która raz za razem trafiała do siatki, utrzymując Eneę w grze.

Po zmianie stron oba zespoły szły bramka za bramkę. Dobrze układała się współpraca rozgrywających Enei z Bogną Sobiech. W 40. minucie po bramce Agaty Wasiak na tablicy świetlnej ukazał się remis 21:21. Poznanianki wykorzystały momentum i już pięć minut później prowadziły 25:22. Młodziutki zespół z Radomia zachował jednak zimną krew i błyskawicznie wyrównał stan rywalizacji. Od tego momentu prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, lecz ostatnie słowo należało do Enei, która triumfowała 30:28.

Enea Piłka Ręczna Poznań – PreZero APR Radom 30:28 (14:16)

Jak to spotkanie podsumowała najlepsza zawodniczka w obozie Enei Piłki Ręcznej Poznań, Olesia Parandii? Zachęcamy do obejrzenia rozmowy.

Za tydzień, a konkretnie w niedzielę o 17:00, Wielkopolanki zagrają w Szczecinie z miejscową Pogonią.