Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Nie ma mocnych na WKS Grunwald Poznań. Wojskowi wciąż niepokonani w I lidze WIDEO - Zdjęcie główne

Po końcowej syrenie nie zabrakło odśpiewania słynnych „Mróweczek" | foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Piłka ręczna W niedzielę doszło do hitowego starcia w gr. B I ligi piłki ręcznej mężczyzn. W hali przy Newtona 2 w Poznaniu WKS Grunwald Poznań podejmował UKS Olimp Grodków. Mecz dwóch najwyżej klasyfikowanych zespołów w stawce nie zawiódł, a zwycięsko z tego boju wyszli poznaniacy, którzy triumfowali 31:27.

Do niedzielnego spotkania Grunwald Poznań przystępował jako jedyny zespół gr. B I ligi, który nie zaznał dotąd gorzkiego smaku porażki. Drużyna Michała Tórza miała przed sobą trudne wyzwanie, jakim było spotkanie z liderującym Olimpem Grodków, który miał rozegrany o jeden mecz więcej. Wojskowi musieli powstrzymać m.in. czołowego strzelca rywali, Sebastiana Ziemińskiego i skupić się na utrzymaniu dobrego rytmu z początku sezonu.

Już w pierwszych pięciu minutach Grunwald uzyskał przewagę czterech bramek (5:1), ale Olimp szybko przebudził się, doprowadzając do remisu 8:8. W końcówce premierowej odsłony spotkania poznaniacy włączyli wyższy bieg i dzięki dwóm kolejnym trafieniom Patryka Marcinkowskiego udali się na przerwę z korzystnym wynikiem 15:12.

Po kilkunastu minutach odpoczynku WKS nie osiadł na laurach, szybko odskakując na 19:12. Wówczas wszystko wskazywało na to, że głośno dopingujący fani mogą odetchnąć z ulgą, jednak zespół z Grodkowa nie zamierzał składać broni. Cztery minuty przed końcową syreną podopieczni Adama Boczarskiego zmniejszyli straty do trzech bramek (26:29), ale to było wszystko, na co było ich tego dnia stać. Ekipa ze stolicy Wielkopolski wygrała 31:27, odskakując Olimpowi w ligowej tabeli. Najskuteczniejszym graczem w zespole gospodarzy był Dawid Krzywicki, który zdobył 8 bramek.

Zobaczcie, co na gorąco po spotkaniu powiedział trener Grunwaldu, Michał Tórz.