Pełna hala na pierwszoligowych derbach. Pyrki przegrały z KPR-em GALERIA

Autor:

Pełna hala na pierwszoligowych derbach. Pyrki przegrały z KPR-em  GALERIA - Zdjęcie główne
56

Piłka ręcznaKto na derbowy pojedynek Pyrek Poznań z Bukowsko-Dopiewskim KPR-em przyszedł na ostatnią chwilę, musiał wrócić do domu, albo ... próbował wejść drzwiami awaryjnymi. W sali Chwiałka C, nie było wolnych miejsc nawet na podłodze... Kibice zacięty mecz zobaczyli tylko w pierwszej połowie, w drugiej, debiutujące w pierwszej lidze poznanianki zostały zdominowane przez zespół gości.

Pierwszy kwadrans mógł się poznańskim kibicom podobać. Obie drużyny grały odważnie i dość skutecznie. Do stanu 5:5 trudno było wskazać zespół lepszy. Potem Julia Korytowska i Zuzanna Pankowiak wypracowały dla KPR-u trzybramkową przewagę. Pyrki zniwelowały straty, m.in. dzięki trafieniom Natalii Szukały, ale po chwili popełniły dwa proste błędy i przyjezdne schodziły do sztani prowadząc 14:10.

W pierwszej połowei grałyśmy naprawdę dobrze. Szkoda tych błędów własnych w końcówce, bo to po nich rywalki odskoczyły na kilka bramek, ale przewaga nie była duża, więc miałam nadzieję, że zniwelujemy te straty

- mówiła Karolina Peda, trenerka Pyrek Poznań.

Tak się jednak nie stało, bo z piłkarek ręcznych z poznańskiej drużyny jakby zeszło powietrze. Drugą połowę rozpoczęły od serii 2:6. Szczypiornistki Bukowsko-Dopiewskiego KPR-u nie marnowały "prezentów", grały konsekwentnie i po kolejnym celnym rzucie Zofii Wojtkowiak prowadziły już 21:13. Do końca kontrolowały przebieg gry, dobrą defensywą zmuszały Pyrki do błędów, a same często grały szybkim kontratakiem. Wygrały w Poznaniu 28:17.

Nie potrafię wyjaśnić co się stało z dziewczynami w drugiej połowie. Wyszły kompletnie bez energii, bez wiary w wygraną. Dużo prostych strat, słaba skuteczność, no i w konsekwencji porażka. Zwycięzcami na pewno byli też kibice, którym dziękujemy za pełne trybuny i tak wspaniałą atmosferę

- podsumowała mecz Karolina Peda.

Pokazałyśmy swoje mocne strony oraz pierwszoligowe doświadczenie, pewnie wygrywając w Poznaniu

- napisały zawodniczki z Dopiewa w mediach społecznościowych.

Dla KPR-u było to drugie zwycięstwo, dla Pyrek druga porażka w sezonie. W trzeciej kolejce spotkań 1. ligi, Pyrki Poznań zagrają na wyjeździe z SMS-em ZPRP II Płock, a KPR podejmie MKS II Oknoplast Gniezno.