Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook / WKS Grunwald Poznań

Pewne rzeczy się nie zmieniają. WKS Grunwald Poznań wciąż niepokonany w I lidze! - Zdjęcie główne

foto Facebook / WKS Grunwald Poznań

Piłka ręczna Nowy rok, stary WKS Grunwald Poznań. W swoim pierwszym meczu w 2024 roku podopieczni Michała Tórza zwyciężyli ŚKPR Świdnica 27:24. Po 6 bramek dla Wojskowych zdobyli Daniel Bartłomiejczyk i Antoni Wagner.

Miniony rok piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań zakończyli jako niekwestionowani liderzy gr. B I ligi. Zespół ze stolicy Wielkopolski wygrał wszystkie dwanaście spotkań i miał sześć punktów przewagi nad drugim SPR-em GOKiS-em Kąty Wrocławskie. W sobotę do Poznania przyjechał zespół ze środka stawki, czyli ŚKPR Świdnica, a zatem nie trudno było wskazać faworyta zawodów.

Zgodnie z oczekiwaniami drużyna gospodarzy przystąpiła do ataku. Po dwunastu minutach gry szczypiorniści Michała Tórza prowadzili już 6:1 po trafieniu Erika Uyena. Wówczas wydawało się, że dominacja poznaniaków nie podlega dyskusji i przebieg meczu nie będzie należał do najciekawszych, jednak nic bardziej mylnego. Świdniczanie stopniowo odrabiali straty i dzięki czterem kolejnym bramkom pod koniec pierwszej połowy, do szatni schodzili ze stratą zaledwie dwóch goli (12:14).

Po zmianie stron goście poszli za ciosem, nadal prezentując dobrą piłkę ręczną. Niespełna kwadrans po przerwie po raz pierwszy w sobotnim meczu wyszli oni na prowadzenie (19:18), dzięki bramce Bartosza Galika. Grunwald nie dawał jednak za wygraną i tym sposobem do 53. minuty wynik oscylował wokół remisu. Ku uciesze poznańskich kibiców w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Wojskowi, którzy zanotowali serię 4:1, wygrywając spotkanie 27:24.

Ciężkie zawody, mimo że początek przebiegał pod nasze dyktando i potrafiliśmy odskoczyć na 4/5 bramek. Marnowaliśmy bardzo dużo okazji sam na sam. Końcówka była dla nas stresująca, ale udało się odskoczyć na kilka bramek. Zabrakło nam trochę rytmu meczowego i realizacji zadań

– powiedział nam po ostatnim gwizdku szkoleniowiec WKS-u Grunwaldu Poznań, Michał Tórz.

WKS Grunwald Poznań – ŚKPR Świdnica 27:24 (14:12)

Bramki dla Grunwaldu: Bartłomiejczyk 6, Wagner 6, Krzywicki 4, Pacześny 3, Bujnowski 3, Płoski 2, Uyen 2, Stanisławski 1

Poznańscy piłkarze ręczni umocnili się na 1. pozycji w tabeli (źródło: zprp.pl)

W następnej kolejce Grunwald zagra na wyjeździe z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mecz zaplanowano na 10 lutego.