Piękna seria trwa w najlepsze! WKS Grunwald Poznań wygrał po raz ósmy z rzędu

Autor: | Zdjęcie: Facebook / WKS Grunwald Poznań

Piękna seria trwa w najlepsze! WKS Grunwald Poznań wygrał po raz ósmy z rzędu - Zdjęcie główne

Kolejna w tym sezonie radość po końcowym gwizdku | foto Facebook / WKS Grunwald Poznań

Piłka ręczna Wojskowi z Poznania nie zamierzają się zatrzymywać. W sobotę podopieczni Michała Tórza pojechali do Brzegu, by stanąć w szranki z miejscowym SKS-em Orlikiem. Mimo niełatwego przebiegu spotkania Grunwald pokonał rywala 25:20 i dopisał do swojego dorobku kolejny komplet punktów.

Do meczu w Brzegu szczypiorniści Grunwaldu przystępowali z pozycji lidera gr. B I ligi. Jako jedyny zespół w stawce poznaniacy nie zaznali dotąd smaku porażki i w sobotę zamierzali podtrzymać ten stan.

W 4. minucie piłkarze Michała Tórza objęli prowadzenie 2:0 za sprawą udanego wykończenia Erika Uyena. Później gra toczyła się w charakterze „bramka za bramkę", ale pod koniec pierwszej połowy na minimalne prowadzenie niespodziewanie wyszli... gospodarze. Po trafieniu Grzegorza Wojcieszka osiągnęli oni przewagę 11:9, a do szatni schodzili z wynikiem 12:11.

Taki stan rzeczy poirytował gości ze stolicy Wielkopolski, którzy po przerwie szybko doprowadzili do remisu, a po chwili prowadzili już 17:14. Orlik nie zamierzał się poddawać i dzielnie stawiał czoła faworytowi z Poznania, na sześć minut przed końcem przegrywając zaledwie jednym trafieniem (20:21). W końcówce więcej jakości zaprezentował jednak Grunwald, który finalnie zwyciężył 25:20.

Bardzo trudne zawody. Przez 55 minut wynik oscylował wokół remisu. Bardzo słabo wyglądaliśmy w tym meczu pod względem skuteczności. Wiele piłek odbitych wracało do zespołu z Brzegu i jego piłkarze często zamieniali to na bramki. Dodatkowo Filip Tarko grał bez zmiennika, a podstawowy środkowy rozgrywający Daniel Bartlomiejczyk nie mógł wystąpić przez sprawy zawodowe. Takie ciężkie spotkania też trzeba jednak wygrywać i to nam się dzisiaj udało

– podsumował w rozmowie z naszym portalem trener poznaniaków, Michał Tórz.

Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny rzucił Antoni Wagner (sześć). Wśród pokonanych na szczególne wyróżnienie zasłużył Grzegorz Wojcieszek, który zapisał na swoim koncie siedem goli.

Za tydzień w niedzielę Wojskowi zagrają przy Newtona 2 w Poznaniu z KPR-em Wolsztyniakiem Wolsztyn. Poznaniacy mają w tym momencie trzy punkty przewagi nad wiceliderem I ligi, UKS-em Olimpem Grodków, który w weekend wygrał z AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego 37:23.