reklama

Będzie hala do sześciu sportów. Drugie kryte lodowisko, a co latem i wiosną?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie hala do sześciu sportów. Drugie kryte lodowisko, a co latem i wiosną? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Pozostałe Przy Lodowisku Chwiałka, na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji powstanie drugie kryte lodowisko. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, nazywając inwestycję Halą wielofunkcyjną, ponieważ poza sezonem zimowym w obiekt będzie służył do uprawiania innych sportów.
reklama

Obiekt nazwano halą multisportową, bo będzie ona przystosowana do uprawiania kilku dyscyplin sportowych. Podstawowymi, w sezonie jesienno-zimowym będą sporty zimowe: hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe oraz curling. To z pewnością ucieszy rosnącą liczbę miłośników tego sportu, na projektach widać, że na tafli będą wymalowane dwa tory do curlingu z czterema tzw. domami (to złożona z trzech okręgów strefa punktowa). Na istniejącym Lodowisku Chwiałka przy ul. Spychalskiego przed tym sezonem wymalowano jeden dom, a toru do curlingu nie ma wcale. Dlatego też Poznański Club Curlingowy mecze rozgrywał na innych taflach w kraju, choćby w Łodzi. 

Sztuczne lodowisko będzie miało wymiary 24 na 48 metrów. Powstanie też zaplecze z: regałami na łyżwy, suszarką do łyżew oraz ostrzałką. A zatem jesienią i zimą: hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i curling, a co wiosną i latem?

Hala POSiR - inne sporty

Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie nie ma wątplwiości, że mówimy o hali wielofunkcyjnej.

Budynek został tak zaprojektowany, by przez cały rok mogli z niego korzystać miłośnicy aktywności fizycznej. Zimą będzie pełnił funkcję sezonowego, krytego lodowiska. W pozostałym czasie będzie wykorzystywany jako hala sportowa do gry np. w badmintona.

Badminton (cztery korty) to tylko jeden ze sportów, który zagości w nowym obiekcie. Na nawierzchni będą wymalowane także linie boiska do piłki ręcznej oraz kortu tenisowego. Widać to na rysunkach projektowych (patrz ponieżej).

Powierzchnia całkowita hali, która powstanie przy istniejącym Lodowisku Chwiałka to 1460 metrów kwadratowych, a razem z pawilonami z kasami, toaletami i magazynami zajmie 1540 metrów kwadratowych. Celem budowy tego obiektu jest poszerzenie bazy treningowej dla klubów sportowych w Poznaniu i poprawienie dostępności do ślizgawek. Grafik Chwiałki jest niemal przez cały rok działania wypełniony w stu procentach.

Poza halą z lodowiskiem przewiduje się budowę punktu sprzedaży biletów, a także budynku technicznego przeznaczonego do przechowywania elementów wyposażenia hali. Przewidziano również zaplecze dla obsługi. Pomieszczenia zostaną wyposażone w siedziska, szafki czy tablicę wyników. Zwycięzca przetargu będzie zobligowany także do budowy dojścia do budynku, a także odpowiedniego oświetlenia terenu.

Kiedy otwarcie obiektu

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, a prace będą postępowały zgodnie z terminarzem, to poznaniacy z nowego lodowiska skorzystają już zimą przyszłego roku. Przetarg potrwa do 28 czerwca. Po wyłonieniu wykonawcy, zwycięzca przetargu będzie miał 395 dni na oddanie hali do użytku. Zakończenie nasadzeń kompensacyjnych musi nastapić do 15 października 2025 roku.  

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama