reklama

Posiedzenie Parlamentu w Poznaniu. Będą dyskutować o sporcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego/arch.

Posiedzenie Parlamentu w Poznaniu. Będą dyskutować o sporcie - Zdjęcie główne

foto Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego/arch.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pozostałe "Sport to zdrowie. Dla wszystkich czy tylko dla wybranych? O aktywności fizycznej słów kilka” – to temat I posiedzenia VII Kadencji Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które w sobotę odbędzie się w Poznaniu. Chociaż Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego działa bardzo prężnie, to nigdy dotąd posiedzenia Parlamentu w Poznaniu nie było. W całodniowym spotkaniu może wziąć udział każdy.
reklama

Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej w Poznaniu będzie pierwszym w nowej kadencji i pierwszym w stolicy Wielkopolski. Cieszy się z tego Szymon Wiśniewski, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 

Zostaliśmy poproszeni o możliwość organizacji wydarzenia w Poznaniu i współorganizację, stąd podjęliśmy ogromne działania, aby to posiedzenie w Poznaniu było niezapomniane

mówi Szymon Wiśniewski.

To duże wyzwanie, ale na pewno też docenienie działaności lokalnego Młodzieżowego Sejmiku, który jako członek Parlamentu Młodych RP działa na rzecz polskiej młodzieży.

Przyświeca nam jeden cel. Dobro młodzieży w Województwie. Nasze działania skupiają się na rozwijaniu wielu dziedzin, od komunikacji zbiorowej, przez sport, po oświatę. W Sejmiku mamy wiele komisji tematycznych zajmujących się danymi zagadnieniami możliwie jak najskuteczniej. Pełnimy rolę doradczą, konsultacyjną i inicjatywną. Powadzimy bardzo wiele zadań, zwieńczeniem tego są Sesje Młodzieżowego Sejmiku. Jako Radni realizujemy wiele działań, od przypominania o uszczelnieniu dachu na stacji Poznań-Główny, przez nadzorowanie oświaty w Wielkopolsce i prowadzenie rozmów z kuratorium o poprawie systemu oświatowego i błędów statutach, aż po dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne. Młodzi dla młodych

- wyjaśnia Szymon Wiśniewski. 

O czym w Poznaniu?

Parlament Młodych RP to oddolna inicjatywa, która od tego roku została podpięta pod stowarzyszenie (NGO), które realizuje posiedzenie w kraju na różne ważne tematy dla młodych. Jedną z komisji jest Komisja Kultury i Sportu, która podewjmuje wiele działań. I właśnie m.in. o nich będą rozmawiać młodzi parlamentarzyści w Poznaniu, bo temat I Posiedzenie to "Sport to zdrowie. Dla wszystkich czy tylko dla wybranych? O aktywności fizycznej słów kilka” 

.Młodzi parlamentarzyści będą poruszać m.in. kwestie dostępu do sportu oraz jego znaczenia dla zdrowia i integracji społecznej. Przygotują propozycje dotyczące tego, jak radzić sobie w czasach, kiedy sport traci na popularności, a zajęcia WF-u nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

Całe posiedzenie jest otwarte, można zasiąść na widowni i przyglądać się debacie stu młodych osób, które w rozmowie na najważniejsze tematy próbują wypracować wnioski i działania. Parlament Młodych i Młodzieżowy Sejmik zaprasza wielu gości ze świata sportu, polityki, nauczycieli i każdą osobę zainteresowaną tematem

- dodaje przewodniczący Wiśniewski. 

Posiedzenie odbędzie się w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, przy al. Niepodległości 16 o godz. 11.00 i potrwa do godz. 19.00. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama