Autor: | Zdjęcie: Floorball Team poznań/FB

Trzecie zwycięstwo w sezonie Floorball Team Poznań. Podium po pierwszej rundzie rozgrywek - Zdjęcie główne

foto Floorball Team poznań/FB

Pozostałe Kolejne dobre spotkanie w 1. lidze unihokeja rozegrał zespół Regen Project Floorball Team Poznań. Drużyna prowadzona przez Igora Antończuka pokonała 11:7 KS BIF Projekt Lokomotiv Czerwieńsk i zakończyła pierwszą serię spotkań na 3. miejscu w tabeli. Bohaterami spotkania byli Filip Łukaszewski i Damian Domański. Ten pierwszy zdobył cztery bramki i przy trzech asystował, Domański na listę strzelców wpisał się trzykrotnie i miał dwie asysty.

KS BIF Projekt Lokomotiv Czerwieńsk przyjechał do Poznania podbudowany zwycięstwem nad liderem rozgrywek, AZS-em Politechniką Lubelską. Poznaniacy wiedzieli więc, że ostatniej drużyny z pierwszoigowej tabeli nie można lekceważyć. Od początku grali skoncentrowani i zaczęli od mocnego uderzenia. Już w jednej z pierwszych akcji bramkę zdobył Filip Łukaszewski. Po kwadransie gry było już 3:0 do Floorball Teamu. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Domański, i to dwukrotnie po podaniach Łukaszewskiego. Goście odpowiedzieli trafieniem Marcina Karaszewskiego, ale poznaniacy cały czas mieli grę pod kontrolą, co udokumentowali czwartą bramką autorstwa Mirona Łaty.

W drugiej tercji było podobnie. Poznańscy unihokeiści bramkarza zespołu z Czerwińska, Patryka Dzięcioła, pokonali cztery razy, a drużyna gości odpowiedziała tylko jednym golem. Po dwóch kwartach Floorball Team prowadził 8:3. Obraz gry zmienił się w trzeciej tercji, w której lepsi byli przyjezdni.

Przez dwie tercje prowadziliśmy grę i kontrolowaliśmy wynik. Po pełnej analizie naszych rywali, wiedzieliśmy, czego się spodziewać, W trzeciej tercji wprowadziliśmy kilku młodych zawodników i było trochę mankamentów, ale finalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Dobry wynik, dobra gra i co najważniejsze, zwycięstwo

- powiedział po meczu Igor Antończuk, trener Floorball Team Poznań.

Wspomniana trzecia tercja przebiegała pod dyktando gości, którzy zmniejszyli straty dzięki trzem strzelonym bramkom. Ostatecznie  Floorball Team Poznań pokonał Projekt Lokomotiv Czerwieńsk 11:7.

Oczywiście pojawiło się trochę błędów, ale jestem zadowolony z gry naszej drużyny. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, bo w zdecydowanej większości przeważaliśmy nad rywalem

- dodał szkleniowiec poznańskiej drużyny.

Poznaniacy zakończyli pierwszą rundę rozgrywek na 3. miejscu i już za dwa tygodnie rozpoczną rundę rewanżową. A zaczną od ponownego starcia z zespołem z Czerwińska (na wyjeździe). W Poznaniu zagrają dopiero pod koniec stycznia.

Regen Project Floorball Team Poznań - KS BIF Projekt Lokomotiv Czerwieńsk 11:7 (4:2, 4:1, 3:4)

Bramki dla Floorball Team: Filip Łukaszewski 4, Damian Domański 3, Mateusz Popiołkowski 1, Miron Łata 1, Wjciech Kaczmarek1, Daniel Chochowski 1