Udany weekend dla Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwon-do

Autor:

Udany weekend dla Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwon-do - Zdjęcie główne
7

Pozostałe 10 medali, w tym dwa złote wywalczyli zawodnicy Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwon-do w XVII Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup. Zawody były jednocześnie mistrzostwami Polski seniorów starszych, a rywalizacja toczyła się m.in. w układach formalnych, walkach i technikach specjalnych.

Poznaniacy na turniej Mazovia Masters Cup do Ciechanowa pojechali w 12-osobowym składzie. Sześcioro z nich stanęło na podium.

Aż trzykrotnie dokonał tego Stanislav Holii, któy wywalczył dwa złote i brązowy medal. Wysoką formę, precyzyjność i świetne przygotowanie potwierdził w układach formalnych oraz w walkach, w których nie miał sobie równych. W technikach specjalnych z kolei, zawodnik z Poznania uplasował się na trzecim miejscu.

Zadowolony może być też Jarosław Wójcik. Trener Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwon-do wywalczył tytuł wicemistrza Polski seniorów starszych (powyżej 36 lat) w technikach specjalnych. Nie był jedynym trenerem poznańskiego klubu, który stanął podczas Mazovia Masters Cup na podium. Sukcesem w układach może się też pochwalić Mateusz Terpiński, który po czterech wygranych pojedynkach wywalczył srebrny medal. Na podium staneli także Piotr Krugiołka i karol Domański.

Wyniki i medale bardzo cieszą, zwłaszcza, że do Ciechanowa pojechaliśmy w mocno odmłodzonym składzie. Mimo braku takich nazwisk, jak: Kamil Sierszchulski, Liwiusz Politański, Julia Świder czy Franciszek Łoś, dalej dzielnie stawialiśmy czoła rywalom i wywalczyliśmy cenne krążki
- powiedział Jarosław Wójcik.

Lista medalistów z Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwon-do w XVII Mazovia Masters Cup 2023