reklama

Za 20 dni Forum Poznańskiego Sportu. Stypendia, dyskusje i pożegnania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Za 20 dni Forum Poznańskiego Sportu. Stypendia, dyskusje i pożegnania - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Pozostałe 27 marca w Sali Wielkiej CK Zamek odbędzie się Forum Poznańskiego Sportu. Wydarzenie organizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odbędzie się na 120 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, dlatego temat przewodni - ruch olimpijski - idealnie wpisuje się w atmosferę oczekiwania na najważniejsze zawody czterolecia. Na Forum można już się rejestrować.
reklama

Forum Poznańskiego Sportu na stałe wpisało się do sportowego kalendarza Miasta Poznania. Już po pierwszej edycji, która odbyła się w 2022 roku, a w której wzięło udział ponad 300 osób, okazało się, że jest to doskonała okazja do spotkania ludzi związanych z poznańskim sportem, rozmów o przyszłości sportu w naszym mieście, czy popularyzacji aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Na Forum gościli nie tylko sportowcy, olimpijczycy, ale także trenerzy, prezesi klubów, sponsorzy i mecenasi sportu, jak również przedsatwiciele samorządu i wyższych uczelni. Podobnie ma być 27 marca. 

To swego rodzaju święto poznańskiego sportu. Okazja do spotkania przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych i kilku pokoleń zawodników, trenerów i działaczy naszych lokalnych klubów. To też moment, by uhonorować tych, którzy przyczynili się do rozwoju sportu w Poznaniu

- mówiła podczas poprzedniego Forum Ewa Bąk, była dyrektor Wydziału Sportu. 

Debaty i prezentacje

Podczas kilkugodzinnego spotkania odbędą się dwa panele dyskusyjne. Ich tematy to: Dokąd zmierza sport (ruch) olimpijski? oraz Czy na podstawie zdobytych medali można wysnuć wniosek, że dana dyscyplina jest na dobrym poziomie? Przygotowano także prezentacje: "Sport w przestrzeni publicznej miast" oraz "Sport osób z niepełnosprawnościami (w połączeniu z Igrzyskami Paraolimpijskimi)".

Wyróżnienia i pożegnania

Podczas Forum Poznańskiego Sportu zostaną wręczone stypenda sportowe Miasta Poznania w kategorii seniora, poznamy także kolejnych Superseniorów Poznańskiego Sportu. Do tej pory ten zaszczytny tytuł uzyskało 111 osób, 27 marca to grono powiększy się o kolejnych zasłużonych dla lokalnego sportu. Tegoroczne spotkanie będzie ostatnim zainicjowanym przez Ewę Bąk, wieloletnią dyrektor Wydziału Sportu, która kilka dni temu przeszła na emeryturę. Z pewnością nie zabraknie podziękowań i wspomnień. Planowane jest także oficjalne zakończenie sportowej kariery przez jednego z poznańskich olimpijczyków. 

Temat igrzysk olimpijskich na pewno będzie jednym z dominujących. Forum odbędzie się na 120 dni przed inauguracją Igrzysk w Paryżu, w których wystartują reprezentanci poznańskich klubów: zawodnicy, trenerzy oraz sędziowie. 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama