Porażka Posnanii. Na zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas

Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Skowron sportowy-poznan.pl

Porażka Posnanii. Na zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas - Zdjęcie główne

Rugbyści Posnanii przegrali z Rugby Białystok | foto Elżbieta Skowron sportowy-poznan.pl

RugbyRugbyści Posnanii pierwszy raz w tym sezonie zagrali przed własną publicznością, ale nie dali jej zbyt wielu powodów do radości. Chociaż odmłodzony zespół Dominika Machlika walczył dzielnie, to przegrał z Rugby Białystok dość wysoko.

Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Posnania to spadkowicz z ekstraklasy, ale w zespole zaszło sporo zmian kadrowych. Drużyna Rugby Białystok w ubiegłym sezonie zajęła w 1. lidze czwarte miejsce, ale ograna jest już na ligowych boiskach i ma stabilny skład.

Solidnie trenujemy i sprawdzamy formę w tych meczach. Jest dużo młodych zawodników, którzy potrzebują ogrania w ligowych spotkaniach. Zobaczymy na ile wystarczy nam dzisiaj sił. Doświadczenie na pewno jest po stronie rywali

- mówił przed meczem Dominik machlik, trener Posnanii.

I rzeczywiście już od pierwszych minut było widać siłe w ataku zespołu z Białegostoku, który szybko objął prowadznie. Muszkieterowie z Poznania trzymali się dzielnie, też punktowali i do przerwy przegrywali tylko 12:27. W drugiej połowie młodzież z Posnanii opadła trochę z sił, a rywale nadal często atakowali. I raz za razem notowali przyłożenie w polu punktowym gospodarzy. Pokonali zespół Dominika Machlika 57:19.

Nie nakładamy presji na drużynę ina wygrywanie. Ogranie młodzieży to proces długotrwały, dlatego cieszymy się z gry w pierwszej połowie. Potem zabrakło nam troche sił, ale spokojnie. Czekamy na młodzież, na zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas