reklama

Z Posnanii do Zarządu Polskiego Związku Rugby. Wybrano nowego prezesa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Rugby

Z Posnanii do Zarządu Polskiego Związku Rugby. Wybrano nowego prezesa - Zdjęcie główne

foto Polski Związek Rugby

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rugby W sobotę 16 grudnia w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Rugby. Nowym prezesem został wybrany Jarosław Prasał, a do Zarządu - Arkadiusz Mąkina, trener i menadżer sekcji rugby KS Posnania i Black Roses Posnania. "To dla mnie zaszczyt i duże wyzwanie."
reklama

W zebraniu Polskiego Związku Rugby uczestniczyło 72 delegatów z 78 zgłoszonych przez kluby i okręgi, co oznaczało zdolność do podejmowania uchwał. Na Przewodniczącego obrad wybrano jednogłośnie Arkadiusza Mąkinę z Posnanii, co już było sygnałem, że poznański trener i menadżer ma duże poparcie wśród delegatów. 

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności Zarządu PZR za rok 2022 oraz podsumowującego dwie kadencje za sterami Polskiego Związku Rugby przez ustępującego Prezesa Zarządu Dariusza Olszewskiego delegaci udzielili absolutorium ustępującemu Prezesowi i poszczególnym członkom Zarządu PZR. Jedyną osobą, której nie udzielono absolutorium był Jakub Lisiewski. Po głosowaniu rozpoczęła się najważniejsza część zebrania, wybory Prezesa, członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kadencję 2023-2027.

Po głosowaniu tajnym komisja podliczyła głosy oznajmiając, że nowym Prezesem PZR został Jarosław Prasał. Otrzymał 58 głosów ZA, 2 głosy PRZECIW i 10 wstrzymujących się (dwa były nieważne, 1 karta nie wróciła).

W głosowaniu jawnym zebrani ustalili, że Zarząd w kolejnej kadencji będzie liczył 12 osób łącznie z Prezesem. To Zarządu zostało zgłoszonych 12 kandydatów, w głosowaniu tajnym delegaci wybrali 11 z nich. Aż 56 głosów otrzymał Arkadiusz Mąkina, od wielu lat związany z Klubem Sportowym Posnania, w którym pełni/pełnił rolę trenera, menadżera, czy kierownika zespołu. Działa także w Wielkopolskim Związku Rygby, jest znanym i cenionym organizatorem wydarzeń sportowych, meczów i turniejów rugby (także tych o randze międzynarodowej).

Zasiadanie w organach Związku nie jest dla mnie aż tak nowym wydarzeniem ponieważ wczesniej pełniłem już funkcję w organach nadzoru. Jest to jednak wyróżnienie dla Wielkopolski i Poznania, które są coraz bardziej zauważalne. Mecze międzynarodowe, wyniki sportowe, trzy zespoly wielkopolskie na podium Mistrzostw Polski w rugby olimpijskim, czy rozwijające się grupy młodzieżowe świadczą o wysokiej pozycji naszego regionu w kraju. Reprezentowanie go we władzach PZRugby jest dla mnie zatem zaszczytem, ale również dużym obowiązkiem i wyzwaniem

- powiedział Arkadiusz Mąkina. 

SKŁAD ZARZĄDU PZRugby:

 • Dariusz Olszewski - PKOl 60 głosów
 • Natalia Cajzer - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 58 głosów
 • Mateusz Dąbrowski - Arka Gdynia 57 głosów
 • Bartosz Ryś - Rugby Wrocław : 57 głosów
 • Arkadiusz Mąkina - Posnania Poznań : 56 głosów
 • Adam Pogorzelski - Ogniwo Sopot : 56 głosów
 • Andrzej Kuć - Mazovia Mińsk Mazowiecki 55 głosów
 • Maciej Olszewski - Lechia Gdańsk : 55 głosów
 • Bartosz Chudzik - Budowlani Łódź 53 głosy
 • Rafał Budka - Juvenia Kraków 52 głosy
 • Daniel Gajda - Legia Warszawa 48 głosów
Do Zarządu nie wszedł Łukasz Miśkiewicz otrzymując 21 głosów.

W głosowaniu jawnym zebrani ustalili, że Komisja Rewizyjna w kolejnej kadencji będzie liczył 5 osób. Zostało zgłoszonych 8 kandydatów, w głosowaniu tajnym delegaci wybrali 5 z nich (głosowało 66 delegatów, wszystkie głosy były ważne): Daniel Bartkowiak - Arka Gdynia, Arkadiusz Klusek - Lechia Gdańsk, Elżbieta Wolschendorf-Łazowska - Budowlani Łódź, Karol Łazowski - Budowlani Łódź oraz Robert Pietrzak - Skra Warszawa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama